Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély a nyelvvizsgák...

Van esély a nyelvvizsgák megtartására?

Figyelt kérdés

Még februárban befizettem a 34 ezres vizsgadíjat a komplex vizsgára, viszont a helyzetre való tekintettel törölték a tavaszi vizsgákat, amit meg is értek.


Viszont van-e rá bármi esély, hogy megtartsák a vizsgákat? Akár mondjuk csak felvételizőknek? Elvégre ha az érettségit meg tudják tartani, akkor szerintem a nyelvvizsga is megoldható lenne, hiszen ahhoz lényegesebben kevesebb embert kell mozgósítani, főleg ha csak a felvételizők mennek el vizsgázni. Persze ez függ a vizsgaközpontok hozzáállásától is.

(Most lehet jönni azzal hogy veszélyes időszak van, hazaviszik a vírust, és a többi, viszont ahogy az érettségire azt mondták hogy mindenki eldöntheti szeretné-e idén vagy sem, ugyanúgy itt is dönthetne mindenki.)


Ahogy nekem sem, úgy sokan másoknak sem mindegy, hogy 28 vagy akár 40 ponttal kevesebb lesz meg a felvételin, hiszen minden egyes pont számít.

Mit gondoltok? Minden vélemény érdekel!



2020. ápr. 10. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Biztosan megoldják. Ha nem is termekben ülve akkor online.
2020. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak én gondoltam erre! :)
2020. ápr. 11. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
ahogy a részleges emelt angolra is megadják a nyelvvizsgát, úgy azoknak is lehetőséget kell biztosítani nyelvvizsga szerzésére, akik nem az emelt angollal szeretnék ezt kiváltani.
2020. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is úgy lenne fair.
2020. ápr. 11. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:

A 101/2030 (IV. 10) rendeletben benne van, hogy a befizetett díjakat visszatérítik.

Szerintem nem lesz nyelvvizsga.

2020. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és akkor aki már előző tanévekben letette a nyelvvizsgát, az dörzsöli a márkát, hogy lesz plusz pontja, aki meg idén rakott volna, az, bocs de így járt?

vagy aki jelentkezett emelt angolra, az most megnyugodhat, hogy nem nyelvizsgára jelentkezett helyette?

2020. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A visszafizetés azért van rendben, mert a vizsgázók és a nyelvvizsga központok önhibáján kívül nem teljesíthetőek jelenleg nyelvvizsgák.


Viszont most olvastam, azt hiszem a 9. paragrafusban, hogy akinek részvizsgája van csak (szóbeli/írásbeli) az is teljes pontot kap mintha komplex lenne.

Most ez így mi? Mert oké, hogy sokaknak félbemaradt a vizsga, vagy ebben a vizsgaidőszakban lett volna.


Ez úgy lehetne megint igazságosabb, hogy azok a félvizsgák érnek teljes pontszámot, amiknek a másik felét most tették volna le a tavaszi időszakban, hisz számlával lehet igazolni ki ment volna el hogy teljesítse csak az írásbelit/szóbelit.

Vagy ha félvizsgája van, akkor fele annyi pontot kapjon, ha már kapnak.

Mert az szerintem ebben a formában nem járja, hogy aki megtudná csinálni a komplexet de a helyzet nem engedi meg, az nem kap pluszpontot, az meg igen aki lehet meg se tudná csinálni az egyik részt.

Na de hamarosan kiderül a biztos, szerdáig sok minden változhat.

2020. ápr. 11. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes sokat ezen agyalni, mert a javaslatban nem tértek ki részletekre, így nem tudhatjuk mik a kormány tervei az ilyen részletkérdésekkel kapcs.
2020. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehetne ezt online??? Akkor ott ulhetne an angol tanar mellettem azt mondja a valaszokat :D
2020. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!