Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan telített ma már...

Tényleg olyan telített ma már Magyarországon a jogász szakma, hogy nem érdemes ezt tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

2008. júl. 28. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ezt azért így nem mondanám.elég sok felé elmehetsz ezzel a diplomával,vmire specializálódni kell,vmiben többnek kell lenned mint a többiek.magában csak a 'sima' diploma tényleg nem sokat ér....lehet h. 'mezei' ügyvédként nehéz elhelyezkedni de megfelelő speckó tudással több lehetőséged lehet.
2008. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon telített a szakma, rengetegen vagyunk, és jelenleg az egyetemeken több a hallgató mint amennyi jogvégzett idekinn van. További hátrány, hogy az egyetemvárosokban 0% esély van elhelyezkedni, tehát ha ilyenben laksz, akkor jó messzire el kell menned valószínűleg. A közigazgatás még néhány évig fel bír szívni embereket, de természetesen ez a lehetőség is véges. A jogi szakvizsgádat meg kell spékelned kb két nyelvvizsgával, egyik angol szakmai legyen, és nem árt ha van mellé valamilyen pénzügyi végzettséget. Ez a kettő nagyon jó együtt.

Persze,a fentiek nem érvényesek, amennyiben van ismerettséget, hátszeled, ami sehol nem árt, de itt sajnos különösen nagy hasznát fogod venni.

2008. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igen és nem.


a trükk ott van, hogy maga a jogi diploma nagyjából szart sem ér. Gyakorlatilag aktatologató lehetsz vele a közigazgatásban, meg ügyvéd mellett. A diploma után még több (ja jól tudom legalább 2) év a szakvizsgáig. Azután lehet csak kezdeni a dologgal valamit. pl. ügyvédnek lenni.

Az, hogy ügyvédből van-e elég magyarországon, azon el lehet vitatkozni, de az biztos, hogy szakvizsga elött álló jogi diplomásokkal tele a padlás. Az összes közhivatal tele van velük. Végzett jogász ismerőseimtől olyat is halottam, hogy nemhogy fizetnének egy ügyvédi irodában a náluk gyakorlatoskodóknak, hanem még pénzt kérnek tőlük azért, hogy ott lehessenek.


Az van, hogyha nincs előre biztos helyed a szakvizsgára való felkészülésre, pl. a szülő(k) ügyvéd(ek), akkor eléggé necces belekezdeni.

2008. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Három évet kell lehúzni a szakvizsgáig. Ezenkívül a második és harmadik válaszolónak sajnos igaza van. Na de majd jön Orbán Viktor és remélhetőleg megnyirbálja a közig-ban dolgozókat kezdve a fölösleges jogászokkal
2008. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
persze Orbán Viktor majd csodát tesz..hahaha
2008. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolai osztálytársam már ötödikes korában kitalálta, hogy jogász lesz. Akkoriban, tizenkét éve ez még egy jó megélhetést nyújtó szakma volt, és a csaj elég ambiciózusan fogott hozzá terve megvalósításához. Először is elment egy angol tagozatos gimibe, mert tudta, hogy a jó jogász nyelvtudás nélkül semmit nem ér manapság. A számításból kihagyta, hogy a nyelvérzéke gyakorlatilag nulla, így az angol nyelvi érettségije épphogy kettes lett. Magyarból pedig egyenesen megbukott, sosem volt erőssége a helyesírás... Nos, ez sem hátráltatta abban, hogy jogi karra jelentkezzen. Persze nem vették fel, így elment a kétéves jogi asszisztensi képzésre, ami annyit jelentett, hogy kávéfőző aktatologatót képeztek belőle, de egy-két órája volt az egyetemen, amitől teljesen elszállt, és azt hitte, hogy ő most ettől egy nagyon fontos ember lett, és teljes értékű egyetemista. Közben megint felvételizett, megint nem vették fel se államira, se költségesre, se nappalira, se levelezőre. Befejezte az asszisztens-képzést, megint próbálkozott az egyetemmel, de most már némi hátszéllel: apukája ugyanis megkente a megfelelő embereket, hogy a drága kicsi lánya bejusson harmadszorra... Bejutott költségtérítéses nappalira. Ezután még nagyobb mellénye lett, holott ő is tudta már akkor is, hogy jogászként semmi, de semmi esélye nem lesz elhelyezkedni, mert a tanulmányi eredmény, hááát, nem valami fényes (konkrétan kettesekkel bukdácsol). Most harmadéves, nemrég találkoztam vele, amikor is kifakadt nekem, hogy a tanárok őt mennyire nem értékelik, mert soha nem akarják elsőre átengedni. Finoman megjegyeztem neki, hogy a tanároknak érdeke, hogy őt mihamarabb kivágják az egyetemről, miután így is rengeteg jogászt képeznek, és még a legjobbak summa cum laude-minősítéssel sem biztos, hogy állást kapnak. Megkérdeztem, miért nem megy inkább olyan helyre, ahol még esélye is lenne az elhelyezkedésre. Válasz: mert ő akkor is jogász lesz, ha utána éhen döglik, ő ezt sok-sok éve eldöntötte. No comment...
2008. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos az utolsó sztori csak azt mutatja, hogy szerencsétlen nőket mennyire lehet fanatizálni és a szüklők milyen ütődöttek és mennyire nem a gyerek érdekeit nézik.
2010. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jogásznak tanulok. A tapasztalatom , hogy vagyunk vagy 400-an, de kb 300 úgy ahogy bukdácsol. Szerintem jöttek, hogy megpróbálják, de mire vége már nem lesznek olyan sokan. Hiába vesznek fel 400at, abból cs azok maradnak bent akik képesek rá. Pl, én nem viszek sokat bele, ellustálkodtam tudom. Aztán hozom a 4es átlagot, míg van aki agyon "tanulja magát" és a fele vizsgája nincs meg.
2015. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem bármikor, bármiben igaz, hogyha átlagon felüli a teljesítményed, akkor lesz értéked a munkaerőpiacon.
2020. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!