Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel megyek többre? Egy...

Melyikkel megyek többre? Egy átlagos gimiben 5-ös átlag, vagy erősben 4-es?

Figyelt kérdés

2015. dec. 3. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Azzal mész legtöbbre, ha folyamatosan próbálod kihozni a maximumot magadból. Ha tanulás nélkül 5-ösre teljesítesz egy erős gimiben, az rosszabb, mintha mindent beleadva 4-es vagy egy átlagosban.
2015. dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valószínű ha jelentkezek valahova azt fogják nézni, hogy mennyire szakadtam meg az előző pár évben.
2015. dec. 3. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha felvesznek valahova, akkor azt fogják nézni, hogy mennyire szakadsz meg. És ha nem edződsz, akkor szinte biztos, hogy meg fogsz szakadni, és b***hatod, hogy felvettek.
2015. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha a felvételi az elsődleges, akkor technikailag az 5-ös többet ér pontok szempontjából, mert nem nézik, melyik gimiből felvételizel.
2015. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2015. dec. 3. 19:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Mikor elküldtem még nem láttam a harmadik válaszodat. Köszi! (mondjuk előző kettőt hanyagolhattad volna)
2015. dec. 3. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor a legtöbb ember duplázza a pontjait, mert a többségnek az éri meg jobban, akkor viszont senkit nem fognak érdekelni az év végi jegyek. Az érettségi eredmény dönt. Márpedig ugyanazt az érettségit írja az átlagos gimis és az erős gimis is, de esélyesebb, hogy az erős gimis jobban teljesít, mert jobban felkészítették, jobbak az alapok...
2015. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom mondani, mint az utolsó. Nagyon kevés az az ember, akinek úgy számolják a felvételi pontjait, hogy beleszámítanak az év végi jegyei és ha bele is számítanak, gyakorlatilag alig adnak pontot. A legtöbb ember vagy dupláz, vagy csak az érettségi százalékait viszi tovább egyetemi jelentkezésnél. Vagyis pont senkit sem fog érdekelni se az év végi jegyeid, de amúgy a sulid neve sem. Mindenképp az erősebb sulit válaszd, nem tudnék olyan érvet felhozni, ami szerint a gyengébb jobb.


Nézd én egy erős suli matekos osztályán voltam, végig mindenki kettes meg hármas volt matekból aztán több száz százalékos eredmény is született érettségin. A gyengébb középsuliba vagy osztályba járók meg végig röhögve ötösök voltak, aztán érettségin meg jött a pofára esés.

2015. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kettő!
2015. dec. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!