Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így javasolná a pszichológus...

Így javasolná a pszichológus az egyéni munkarendet? (Magántanulást)

Figyelt kérdés

Szóval ha elmennék egy pszichológushoz, és elmondanám neki azt, hogy szerintem szociális fóbiám van, tehát rettenetesen szorongok emberek előtt, ha pl iskolában egy prezentációt kell csinálnom, már sírhatnékom van, annyira félek kiállni az osztály elé, annyira félek, és görcsölök azon, hogy kínos szituációba fogok kerül, hogy szörnyű, és állandóan azon aggódom, hogy mit gondolnak rólam mások, és ha valaki nevet, mindig azt hiszem, hogy engem nevetnek ki, és en így keptelen vagyok iskolába járni. Minden előtt izgulok, szószerint minden előtt. Amikor még nem volt karantén, azon izgultam február óta, hogy júniusban az osztálykiránduláson vajon fog-e valaki mellém ülni a buszon, többször volt, hogy elkezdtem sirni, mert arra gondoltam, hogy milyen jók voltak általánosban az osztálykirándulások, most meg lehet egyedül ülnék (valószínű amúgy egyedül ültem volna). Egyébként 9.es vagyok.


Mellesleg a gólyatáborba hányingerrel mentem el, annyira görcsösen izgultam az emberek miatt.


Szóval szerintetek ha ezeket elmondanám neki, ő arról állítana ki egy kérvényt, hogy magántanulóként folytassam a tanulmányaimat, vagy pedig ez túl kevés ahhoz, hogy egy pszichológus ezt csinálja?

Köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 15. 23:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Ráadásul nem tudom, hogy normális-e, de múltkor, miután végigsírtam egy estét amiatt, mert egy filmben a nőnek börtönbe kellett mennie, elgondolkoztam azon, hogy antidepresszánst akarok szedni. Tudom, hülye ötlet, de egyáltalán nem érzem magam boldognak.

Múltkor rákerestem arra, hogy "Van-e élet a halál után?" És mikor olyan válaszokat is láttam, hogy nincs, és hogy megszűnünk létezni, akkor egész délután feküdtem az ágyba, és azon gondolkoztam, hogy annyira felesleges élni. Ezt a gondolatot azóta elvetettem, de néha esküszöm megijedek magamtól :D

2020. ápr. 15. 23:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Változtass ne magántanuló legyél. Mi váltotta ezt ki? Azt kell rendbehozni. Ha ennyire félsz a szociális tevékenységektől hogy vállalsz majd munkát? Inkább dolgozzatok azon a pszichológussal hogy összeszedd magad, de azon hogy hogy zárkózz be még jobban.

A legtöbb 9 osztályos akit szekálnak az iskolában pont így érez, gondolom valami nincs rendben. Mielőtt drasztikus megoldásokhoz folyamodsz próbáld a helyzetet kezelni. A pszichológus is ezt mondaná, hiszen ő is tudja hogy az embernek szüksége van ilyen helyzetekre mert akkor később nehezen fogsz boldogulni.

2020. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az teljesen biztos, hogy az általad leírt helyzetben mindenképpen minimum pszichológushoz kellene járnod, méghozzá nemcsak egyszer, hanem rendszeresen, legalább hetente egy órát. Egyrészt segíteni fog, hogy átbeszéljétek a problémáidat és azok gyökereit, másrészt jó eséllyel elküld pszichiáterhez is, aki orvosként gyógyszert is felírhat neked. A szociális fóbia, szorongásos zavarok leghatékonyabban a pszichoterápia és gyógyszerek együttes alkalmazásával gyógyíthatók. A pszichológus majd, miután felmérte a helyzetedet, javaslatot tehet, hogy mi a legjobb neked. Lehet, hogy a terápia és a gyógyszer elég lesz ahhoz, hogy szeptembertől már nem lesz gond iskolába járnod, addig pedig a vírushelyzet miatt úgysincs iskola. Helyre fogsz jönni, nyugodj meg, csak minél hamarabb menj el egy pszichológus (lehetőleg gyermekpszichológiára specializálódott pszichológus) magánrendelésére. A szüleidet kérd meg, hogy segítsenek ebben, menjetek el együtt az első alkalomra.
2020. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amiket leírtál kb minden 5-ik gyerekre igaz. Nem fogják megadni
2020. okt. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!