Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek a német nyelvvizs...

Nagyon félek a német nyelvvizsgától. :- ( Mik lesznek benne?

Figyelt kérdés
Most leszek 10.-es, de már most parázok a nyelvvizsgától. Szeretnék továbbtanulni egy magasabb fokú intézménybe, de ez nyelvvizsga nélkül...majdnemhogy lehetetlen. Nehéz? Ugyan olyan, mint az érettségi? Az angol nyelvvizsga nehezebb a németnél?
2010. júl. 27. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik nyelvvizsgára mész. Én a németet ecl-en csináltam meg, úgy, hogy a német csak a második tanult idegen nyelvem. Szal, ha nekem sikerült, semmi sem lehetetlen :D Az ecl nyelvvizsgában az a jó, hogy nincsenek nyelvtani feladatok, csak olvasási, viszont 2 levelet kell írni (200 szavas). A szóbeli meg meglepően könnyű volt. Iskoláról, jövőbeli tervekről kellett beszélni, aztán meg képekről. Az angol meg a német nyelvvizsga meg egy szinten van.
2010. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!