Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC német középfokú nyelvvi...

A TELC német középfokú nyelvvizsga miben különbözik az EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGIVEL szerzett középfokú nyelvvizsgától?

Figyelt kérdés

Egy emelt szintű német érettséginél, ha elérem a 60%-ot, akkor elvileg megkapom a középfokú nyelvvizsgát.

Ha a 80%-ot elérem, akkor felsőfokú nyelvvizsgát kapok.


Igazából azt nem tudom, hogy ez államilag elismert-e?


A TELC-ről tudom, hogy az államilag elismert nyelvvizsga.


Ha az emelt szintű érettségit csinálom, azért nem kell fizetnem, a TELC-ért pedig igen.


Szóval melyiket érdemesebb csinálni? Ti mit javasoltok?

Mi a lényeges különbség a kettő között?


2010. jan. 23. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló kérdést akartam írni, mert a diplomámhoz kellene egy középfokú. Szlovákból szeretném megcsinálni és nem tudom, hogy egy emelt érettségi lenne könnyebb vagy a középfokú nyelvvizsga valahol?

Remélem válaszolnak neked.

2010. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy 80%-os emelt érettséginél felsőfokút kapnál, de lehet, h én tudom rosszul. Ha nem számít az érettségidben, h van 1 tárgy, ami esetleg csak 65%, akkor azt érdemes csinálni. Ha számít, akkor inkább csinálj egy 90%-os közepet, meg egy nyelvvizsgát, ha van rá pénzed. Nehézségben elvileg nem szabadna, hogy legyen köztük különbség, mindkettő B2-es szint.
2010. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem, h államilag elismert az érettségis.
2010. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az most 100% hogy felsőfokút nem kapsz érte! köze sincs az emeltszintnek a C1es szinthez! jóval könnyebbb, mint a középfokú nyelvvizsga, pedig B2 mind a kettő.


amúgy 2.nál a pont :D ha sok pont kell felvételihez, akkor külön nyelvvizsgázz, mert akkor jó %-ot érsz el középszintű érettségin és a nyv-ért kapsz 35 pontot. Ha mind1, akkor pedig emelt érettségi, ami lehet hogy kevesebb % ami nem jó a pontszámításnál, de megkapod a pluszpontot. viszont ha emeltezel, akkor 40 pontot kapsz, és akk az abból származó nyelvvizsgáért már nem kapod meg a +35öt. szóval te tudod.

amúgy egyértelmű hogy egy Magyarországon letett angol érettségi nem fog neked nemzetközi bizonyítványt adni.. csak államit. TELC mindkettőt ad. mérlegelj

2010. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vok: bocsi angolt írtam német helyett, de ugyanaz a kettő.
2010. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Elég meggyőző volt az utolsó hozzászóló, úgyhogy szerintem akkor TELC-et fogom választani.


Épp most néztem meg egy tavalyi középszintű érettségit, és hát tényleg nem nehéz, könnyen lehet jó %-ot elérni.

2010. jan. 23. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Érettséginél az az egy előnye van, hogy nincs részekre bontva. Vagyis ha a nyelvtani résznél nem éred el a 40%-ot, akkor még simán meg lehet a 60%...
2010. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!