Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségire...

Emelt kémia érettségire milyen tankönyvből gyakoroljak számolási példákat?

Figyelt kérdés

Egy 11.-es gimnazista vagyok. Az Ötösöm lesz kémiából-t használjuk fakton,de tisztában vagyok azzal, hogy az emelt számolások jóval nehezebbek az itt leírtaknál.

Az lenne a kérdésem,hogy a korábbi érettségi feladatok megoldása előtt(jelenleg messze nem vagyok olyan szinten,hogy ilyenre képes legyek) milyen tankönyvből/munkafüzetből gyakoroljak?

A mozaiknak úgy hallottam megjelent valamilyen kiadványa,az hasznos? Vagy az nem elegendő?


Tanácsot, véleményt szívesen fogadok.



2020. ápr. 19. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biológia-kémia tagozatra jártam, szinte csak az Ötösöm lesz kémiából-t használtuk. Érettségi előtt pár hónappal kezdtünk el nézegetni érettségikből feladatokat.

Ötösöm lesz kémiából-ban is többféle szintű feladat van. A nehezektől nehezebb nem szokott érettségin lenni.

Külön tanárhoz is jártam, aki egyetemi tanár és több kémia könyvet is ő írt. Vele is csak Ötösöm lesz kémiából feladatokat néztünk.

2020. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Ötösöm lesz kémiából a lehető legjobb. Mindenhol azt használják, nem véletlenül. Versenyekre is abból készülnek, egyetemen is előkerül.

Ha azokat a feladatokat könnyűnek véled, akkor az érettségi feladatokat is meg kellene tudnod oldani.

Emelt szinten sem nehezebbek a feladatok, mint amik ebben a könyvben benne vannak.

Felesleges pénzt költeni más könyvre szerintem.


Az érettségi feladatoknak más a stílusuk, hangvételük és sokszkor nem húzhatók rá egy sémára, de amúgy nem nehezebbek mint az említett könyv feladatai.

2020. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem könnyű ez a könyv,sőt.
2020. ápr. 19. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Szerintem az ötösöm lesz kémiából azért elég kemény. Én megvettem a mozaikosat amit említész. Az érettségi elött azt ki is lövöm. :D


A tavalyi érettségi példáját had osszam meg veled! Lehet kicsit tanmese lesz, de nem kioktatásnak számom, ez csak a véleményem!

Ugye mindenki begyakorolta az egyenleteket az iskolába, hogy pl alkohololat égetsz el, észtereket égetsz el stb. Ezeknek az általános égésegyenlete stb stb stb. Namost tavaly az egyik számolásban, olyan vegyület volt ami kevert volt, többféle funkciós csoport is volt benne. Nagyon sok ismerősöm elcseszte. Én is. Gondolkodni kell megtanulni. Mindegy mennyi feladatot csinálsz meg, ha az ilyenekhez nem tudsz alkalmazkodni akkor szivacs. Amúgy az a legrosszabb amikor elkezded a feladatot... Nem fejezed be és a javítótanár odaírja, hogy ez jó lett volna....


Amúgy a mozaikos olyan mint az ötösön lesz kémiából csak abba 380 feladat van. És külön van válogatva az emelt és a középszint. Minden feladat végén egyből alatta van a megoldás nem úgy kell kikeresgetni. Nem bántam meg, hogy megvettem.

A másik, a villányi könyv + munkafüzet. Nagyon jó az emelthez. És ezek mellett nekem megvan még próbaérettségis kémia könyvecske, ami 2017-es érettségiktől jó nah, ott is van számolás :D

Sok sikert! :D

2020. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom ezt a negatív tapasztalatot tavalyról:/ Remélem, hogy olyan sok pontot nem buktál.

Megvan a Villányi feladatgyűjtemény,amit említettél.

Az összefoglalót is beszereztem,viszont arról azt hallottam, hogy túl tömény (ezt tapasztaltam is) és az érettségi szintje felett van. Tehát nem érdemes abból tanulnom?

2020. ápr. 20. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó könyv :D


Azért belinkelem hogy én melyikre gondolok :D


[link]


Ebben tényleg sok plusz van:

Pl kation és anionoaztályok amiket kb egyetemen tanítanak :D

[link]


Én a fentebbit használom. A megoldások a neten vannak hozzá. Nekem az volt a mozaikos tankönyvekkel a bajom, pedig abból is van minden féle... Hogy annyiszor atrágtam magam rajta, hogy egyszerűen meguntam. A suliba is abból tanultunk, fakton is, alapon is is. Aztán megrendeltem a villányi 2 szintű érettségit könyvet, és megszerettem, mert egyszerű, sok benne a táblázat, nincs sok helyen felesleges rizsa. Van hozzá munkafüzet is. Plusz, minden fejezet végén ott van hogy az ötösön lesz kémiából melyik feladatok kapcsolódnak bele. Plusz ami még hasznos azok a kísérletek. Nem tudom mennyire jó a fakt, de ha a kísérleteket már a vizsgára is kívülről fújod, az nagyon nagy segítség az ilyen elemzős feladatokhoz. A neten van egy kidolgozott kísérletes fájl, én abból tanultam 43 pontos lett a szóbelin :D amúgy az hogy valahol nehezebb a tananyag az nem baj, egy kicsit edzed a buksid.

Pl szóbelin nekem az tétel egyik része volt a co2-co mérgezés. Szépen elregéltem a gyertyás sztorit a borospincében stb. Hogy azért veszélyes mert erősebben kötődik a CO a hemoglobinhoz mint az O2... Stb és megkérdezték hogy miért. Én meg lefagytam. Erre elkezdtek cikizni, hogy ugye nem mentem emelt bioszra is. Azt hittem elsüllyedek szégyenemben. Tudnak jókat kérdezni 😅 Fe(CO)5 komplex képződik, azért. Remélem jól írtam...

2020. ápr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Wow,ezen most megdöbbentem! Az eddig tanultak alapján én se tudtam volna többet mondani annál,amit te is említettél.
2020. ápr. 21. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nem megijeszteni akarlak. Csak úgy kell készülni, hogy nem bájolognak az emberrel :(

Pl. Ugye nem szabad beleszólni a feleletbe a tanárnak, hacsak valami égbekiáltó bénaságot nem mondasz. Ha végeztél utánna kérdezgetnek. Elvileg. Nálam, folyamatosan belekérdeztek, volt hogy ketten is egyszerre. Az egy dolog, hogy a gondolatmenetet maradékát is elvesztettem, de azt se tudtam, hogy kinek válaszolják. Idén ettől már nem kell tartani :D

2020. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,utolsó! Fel kell készülnöm, ha máshogy nem,legalább próbálom tudatosítani a félveszakítások lehetőségét.
2020. ápr. 22. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!