Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Annak is ajánljátok az orvosit...

Annak is ajánljátok az orvosit, aki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, annak is ajánlanátok az orvosit, aki soha nem tanulta úgy igazából a kémiát?

Én mindig is jó tanuló voltam (most is az vagyok), szeretem a biológiát és egyszer csak beugrott a fejembe, hogy "Basszus, Én orvos szeretnék lenni!". Tudom, ez nem tűnik olyan biztosnak, hiszen még "fiatal" vagyok (gimnazista 2.-os), jönnek jobbról-balról a szelek, amik által mindig csak más szeretnék lenni a jövőben. Szerettem volna már továbbtanulni pszichológusnak, gyógytornásznak, óvónőnek és konduktornak is. Most viszont teljesen elhatároztam magamat, hogy Én igenis az orvosit fogom célul tűzni.

Utánaolvastam, tudom hogy 2 emelt érettségi kell. A biológia alap, és még egy kémia vagy fizika. Nálam a fizika teljesen ki van húzva.

Maradt a kémia. Tulajdonképpen nem szeretem ezt a tantárgyat, mert nem értem. Nem volt még aki elmondta volna nekem. Persze az Én hibám, nem kérdeztem soha a tanáraimtól.


Most kellett választani fakultációt, én emelt biológiát és kémiát választottam. Kémiát nem imdít az iskolám a kevés létszám miatt, a biológián még gondolkodnak...


Ha nagyon belefekszek a kémia tanulásba, akkor lesz esélyem a jó emelt érettségi megszerzéséhez? Igazából autodidakta módon...😅


16/L



2020. ápr. 19. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. :)
2020. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2020. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Szorgalom és elkötelezettség kérdése.

Hajrá!:)

2020. ápr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha nagyon ráfekszel, esetleg magántanárhoz mész, akkor sikerülhet, de ha utálod a kémiát és szenvedéssel tanulod, akkor szerintem az orvosi nem a legmegfelelőbb választás.
2020. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ajánlanám, sok sikert!
2020. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán beleveted magad, akkor menni fog. De szükséged lenne egy magántanárra akitől tudsz kérdezni, ha valami nem világos.

Valamelyik válaszoló írta, hogy ha nem szereti a kémiát, akkor nem jó választás az orvosi: csak annyit szeretnék rá reflektálni, hogy ugye azért nem szereti, mert nem érti. Ismerem ezt az érzést, és ha utána az embernek sikerül kibogozni a szálakat meg összekapcsolni a dolgokat, akkor ez az ellenszenv általában megszűnik és hatalmas a sikerélmény, ami nagyon motiváló. Továbbá amúgy nekem se volt a szívem csücske a kémia, most meg ötödéves vagyok orvosin. Az a része, ami orvosin kell és használod is, szerintem érdekesebb, mint a teljes gimis kémia.

2020. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bbmarta ***** válasza:
75%

[link]


[link]


Ezzel a 2 könyvvel komoly esélyed van egy nagyon jó emelt szintű kémia érettségire! A fiam az ELTE Apáczaiba jár,ő vegyészmérnöknek készül, komplex természettudományi tagozaton nagyon magas óraszámban tanulják a kémiát (heti 5-6 óra volt az első 2 évben), ő is emeltre megy kémiából jövőre. Őket ezekből készítik fel. De úgy rémlik, hogy az Apáczai külsősöknek is szervez emelt kémia érettségi felkészítő szakkört, ennek esetleg érdemes utánanézni, hogy tényleg így van-e?

2020. ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Perszee, és még jobb hogy ilyen korán eldöntötted.

Én az Ötösöm lesz Kémiából-t ajánlanám, nagyon jó, egyetértek az utolsó hozzászólóval, VISZONT, ha eddig nem volt túl sok szerencséd a kémiával, akkor inkább az Ötösöm-et mondanám tutinak, mert abban vannak magyarázatok is, és rengeteg gyakorló feladat, pontosabban 763 és még ellenőrző feladatok is vannak benne. És ilyen ismétlő/begyakorlónak ajánlanám a másik 2 feladatgyűjteményt, de nem kötelező, mert azzal a kb. 700 feladattal már begyakoroltad.


(Ha esetleg lenne kérdésed még a kémia tanulás útjairól, nyugodtan írj privátba :) )

21/L

2020. ápr. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Mindenképpen van esélyed , még távol van az érettségi, fel lehet készülni. Villányi: ötösöm lesz, feladatgyujtemény a kétszíntű érettségire , Kémia a Kétszintű érettségire. Én is 2.-os vagyok, Én idén kezdtem csak el komolyabban venni a kémiát. a fent amlített három könyvből tanulok.

Szoval én azt mondom hogy semmiképp sem lehetetlen 2 év alatt teljesen jól fel lehet készülni, én szurkolok. ha gondolod írj privátba.

2020. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

előző vagyok, annyi még hogy ezek is elég hasznosak:

[link]


[link]

2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!