Floravagyok06 kérdése:

Milyen gimiket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlani jó budapesti gimnáziumokat?

Nem tudom merre szeretnék továbbtanulni.

Nagyon jó a nyelvérzékem, szüleim, barátaim és tanáraim szerint is meg van hozzá az érzékem. (szóval képben van a nyek)

Imádok rajzolni. Már kiskorom óta rajzolok, nagyon szeretem csinálni és tehetségem is van hozzá.

Nagyon jó vagyok kémiából és biológiából. Az orvosi is egy opció lehet később, ha kémi-biológia szakra megyek.

(Okos vagyok, de iszonyúan lusta. Nem tudom, végig tudnék e csinálni egy orvosit, de az én hozzáállásommal nem biztos.)

Ezek voltak amiben jó vagyok (nem vagyok egoista, de azt tudom, miben vagyok jó)

Ami nem megy: matek és fizika. Bármi jöhet ezeken kívül. Ja és tudom, mondtam már, de tényleg nagyon lusta vagyok, pedig már próbáltam tenni ellene.


Bocsi, hogy kicsit hosszú lett, de a szüleimmel semmit nem lehet megbeszélni, úgyhogy remélem tudtok segíteni!



2020. ápr. 20. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj el gyárba dolgozni, utána meggondolod, hogy lusta legyél-e tanulni. Addig ilyen hozzáállással nem tudok jó szívvel gimnáziumot ajánlani. Az orvosit pedig végképp felejtsd el.
2020. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bbmarta ***** válasza:
Szia!Nem tudom, milyen az átlagod és próbáltál-e már felvételi feladatsort írni, ha igen, azok kb.hány pontosra sikerültek? Ezek jó támpontok lennének, hogy gimnáziumot tudjunk ajánlani...megértelek, nekem van 2 gimis fiam, akik szintén nagyon okosak és nagyon lusták. 2 lehetőséged van. Az egyik, hogy odateszed magad és bejutsz mondjuk az ELTE Apáczaira vagy a Berzsenyi Dániel Gimnáziumba több hasonló szuper gimi is van Pesten, de mivel az enyémek ezekbe járnak, ezeket ismerem), ezekben ugyanis,ha jól fog az agyad, nem halsz bele a házik mennyiségébe, mert nincs sok. Mindkettőben van egyébként biosz tagozat, ha valóban orvosira mennél. Nem tudom, mennyi időt szánsz a tanulásra 1 nap, az én gyerekeim napi 1 órát tanulnak itthon kb. és bőven 4-es fölötti átlaguk van, a nagyobbik majdnem kitűnő. Fejben teljesen ott vannak a suliban, figyelnek, a tanárok meg rendkívül jók, nincsenek fegyelmezési gondok, változatosak a módszerek. A kemény tanulás fogalmát meg majd megismerik az egyetemen. A másik lehetőséged az, hogy elmész olyan gimibe, ahol rászoktatnak az önálló tanulásra, sorra íratják a jegyzőkönyveket, esszéket stb.,így már nem fog meglepetésként érni az egyetemen a tanulás. Ilyen pl. a Veres Pálné vagy a Leövey Klára Gimnázium, ezekről tudom. A kislányom ötödikes, nagyon jó feje van, semmit nem tanul és semmi erőfeszítést nem tesz a kitűnőért azon kívül, hogy megírja a leckéit.Ő évek óta tudja, hogy orvos akar lenni...na őt várhatóan el kell küldeni 6 osztályos gimibe, mert muszáj megtanulnia tanulni. Remélem, tudtam segíteni...de ha szeretnél, privátban is bátran kérdezz, ha tudok segítek!
2020. ápr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én amiket ismerek azok közül tudom ajánlani:

Kőbányai Szent László Gimnázium (rengeteg szak van, 10.kerület) és a

Szerb Antal Gimnázium (16.kerület)

Ezekbe nagyon jó felvételit kell írni!

2020. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagyok Budapesti, ezért csak arról az egyről tudok nyilatkozni, ahova én is jelentkeztem. Igaz nem vettek fel, de ez teljesen mindegy, mert az előtte megjelölt Veszprémi gimibe felvettek. Amiről most beszélek, az a Budapesti Eötvös József gimnázium. Itt lehetőséged van mind az emelt természettudományos óraszámban tanuló osztályba, és emelt nyelv órában tanuló osztályba jelentkezned. Viszont ezt csak akkor ajánlom megpróbálni, ha hajlandó vagy rendesen felkészülni a felvételire. Ugyanis teljesen mindegy, hogy melyik osztályba jelentkezel, legalább 4,7-4,8 átlag kell, hogy legyen esélyed, és legalább 85 pontos felvételi. És a nyelvi osztályba csak akkor jelentkezz, ha legalább B1-es szintű nyelvtudásod, ugyanis a nyelvi osztályokba kötelező a nyelvi szóbeli tétele az iskolai tanárok előtt, és ezt NEM lehet kiváltani nyelvvizsgával. Ha kicsit részletesebben érdekelne, akkor nyugodtan írj privátba.
2020. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!