Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik irányon éri meg (Pénzüg...

Melyik irányon éri meg (Pénzügyileg) folytatnom?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok egy külföldi egyetemen, közgazdasági karon. Economics and Business Administration szakon. A továbbmenetelhez elég sok lehetőségem van. Én matekból, Informatikából elég jó vagyok (Ezekből emelteztem)és szertem is ezeket. Otthon szertnék letelepedni egyetem után, akár mesteren is gondolkozom otthon. Az itteni igények egész máshol vannak ahogy a fizetések is :DD de én Budapesten akarok élni, a bérük miatt kesergő kommenteket nem kérem, köszönöm.

Az otthoni viszonyokban viszont versenyképes fizetést szeretnék elérni. Ilyen alternatívákból választhatok:


Finance/pénzügy - klasszik pénzügy, nemzetközi

vonatkozásokkal, itthon persze

klasszik pénzügy

Business Intelligence - machine learning meg data

analysis,data management

Accounting and Control -Controlling fokuszú könyvelés,

de akár sima könyvelés is van

(otthon is )de

az kicsit unalmasnak tűnik

Logistics and SC analytics - Analítikusabb

beállítottságú, sok a modellezés

Economic Consulting - tanácsadás, közgazdasági

tanácsadás elemzés (esetleg

otthoni közgazdasági elemző)

Biztosítási és pénzügyi matematika - Nagyon jól hangzik,

de nagyon félek hogy nem tudnám

teljesíteni a matematikai

elvárásokat. Sajnos a szakomon

nem ezen van a hangsúly


Én eddig a Business Intelligence-ben gondolkoztam, mert abban láttam jövőt, de itt nagyon lehurrogtak... VAgy Pénzügy, de az internetet bújva elég ilyesztően alacsony számokat mutatnak fizetésnek (Kivéve felvi). Tudnátok segíteni? Milyen kilátások vannak otthon hosszú illetve rövidtávon (Fővárosban!!)? Mi nyújtana kompetetív hosszú távú karriert, illetve hol mennyi lenne kezdő illetve medior majd senior és majd egyszer manager, vezető pozíciós fizetésem. Hol mennyit kell dolgozni (napi szinten mondjuk ha lehet ne 12-16 órát), és hol tudom a nyelvtudásomat (Angol, német és addigra talán dán) kamatoztatni? Illetve mennyit dob rajtam ha egy top 100-as elismertebb egyetemen tanulok [jelenleg].



2020. ápr. 20. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Business intelligence jól hangzik és most nagyon népszerű a data analysis atom pénzeket fizetnek érte. Most próbálok elhelyezkedni a data analyst munkák £40ktől kezdődnek még mint sima pénzügyis kezdőnek nem adnak 25nél többet.
2020. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!