Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszi érettségi hátrányai?

Őszi érettségi hátrányai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen hátrányai vannak az őszi érettséginek, értem például azt, hogy akkor csak önköltséges szakra vesznek fel, vagy ezt egyetem válogatja? Nehezen találok infót eduline-on, illetve tudom, hogy a jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel változhat egy-két dolog, de eddig hogy volt?


Már leérettségiztem, csak szeretnék bioszból és kémiából is emelten javítót tenni, orvosi lenne a cél. (azt is tudom hogy fejenként 40 egy emelt)


Elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik esetleg voltak szint emelőzni/újraérettségizni/pótérettségizni ősszel.


Előre is köszönöm a válaszotokat :)



2020. ápr. 22. 05:14
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Idén is májusban lesz az érettségi, ergo júliusban a felvételi eredmények kihirdetése, ergo a szeptemberi érettségivel egy évvel később jutsz be az orvosira.
2020. ápr. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ősszel érettségizel, akkor tudsz menni keresztféléves képzésre, ami februárban indul. Ennek az a hátránya, hogy nem minden szak indul így, pl. orvosi sem. De amúgy van állami lehetőség.
2020. ápr. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben a pótfelvételi az a tavaszi érettségi alapján megy, hiszen a tanév előbb kezdődik, mint az őszi érettségi.


Ha idén ősszel mész, akkor a jövő évi felvételi eljárásban tudsz az újonnan tett tantárgyakkal jelentkezni a jövő szeptemberben induló képzésekre. Mivel addig két érettségi időszak is lesz, így az is megoldás lehet neked, ha most ősszel lerakod az egyiket, tavasszal a másikat. Vagy elmész most ősszel mindkettőre és ha kell, tavasszal tudsz javítani is.

2020. ápr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
A legnagyobb hátrány, hogy nem kapsz ingyenjegyet, mert szóbelizni is kell! Ha meg most mész, akkor lényegében ingyen hozzáddobják az érettségit, mert nem kell tételeket tanulnod a szóbelire.
2020. ápr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az őszi feladatsor (lehet csak számomra), de sokkal nehezebb, mint egy májusi.
2020. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nincs semmi különbség a nehézségben, ez itt városi legendaként terjed, ugyanabból a feladatbankból sorsolják.

A szóbeli elmaradása nem ingyenjegy, és nem is lehet tudni, mi lesz ősszel, mivel a veszélyhelyzet végégi van a mostani rend, és ha OV nem állítja vissza a normál állapotot, akkor ősszel is így lesz.


Összesen annyi van, hogy vesztesz egy évet. És lehet, hogy jövőre bekerülsz más évvesztesek közé, és magasabb lesz a ponthatár.

2020. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! :) Ezek szerint nem kerül önköltséges szakra, aki őszi érettségit tesz? Vagy ez csak keresztvféléves becsatlakozásnál van?


Akkor, ha mondjuk jövő tavaszra felemelnék a ponthatárt pl. 445-re (hasra ütésre, mert tavaly 441 volt a SOTE-n ha jól emlékszem), de idén őszi érettségikor "csak" 442 lenne, és nekem annyi lenne, jövő szeptemberbe fel se vennének? :/


Egyébként nincs lehetőségem most májusban érettségizni, mert már nem vagyok 12-es, és kémiából szint emelőznék, csak a 2021-es szeptemberi képzésbe tudnék becsatlakozni.

2020. ápr. 23. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatra: már hogyne lenne lehetőséged? Ha vissza nem léptél.
2020. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szemelyes okok miatt nem tudtam jelentkezni feb 14-ig a felvin egyetemre :(

De nem ugy van, hogy csak vegzosok, illetve aki jelentkezett felsooktatasi intezmenybe, az erettsegizhet?

2020. ápr. 24. 00:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!