Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot éri meg manapság...

Melyik szakot éri meg manapság választani?

Figyelt kérdés

Nekem legjobban a műszaki menedzser szak tetszik,DE-n lehet tanulni már bsc től logisztika specializációval.

Szerintetek milyen szakot éri meg manapság legjobban tanulni közép matek,emelt biosz kombinációval?


VAGY,ezeket félretéve ti minek tanulnátok manapság?



2020. ápr. 25. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki menedzser végzettség, nem rossz választás. A mérnökök ugyan mélységesen lenézik a szakot (tulajdonképpen nem alaptalanul), mivel műszaki végzettségű diplomát ad, viszont nem sok köze van a mérnöki tudományokhoz. Ellenben a közgazdászok a legtöbb egyetemen irigylik a műszaki menedzsereket, mert nagyobb rálátást kapnak a hallgatók a globális piacgazdaság működésére, továbbá hamarabb felvesz valakit egy autóipari multi, ezzel a diplomával.

A logisztika specializáció szintén hasznos, de azt tudnod kell, hogy a diszponensek élete nem túl habkönnyű. Nem a fizetésre gondolok, hanem a munka összetettségére.

Mivel élek a gyanúperrel, hogy te lány vagy, ezért nem tudom mennyire érdekelnének téged a masszív műszaki szakok (gépészmérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök és mérnökinformatikus), ugyanis ezek azok a diplomák, melyekkel 2020-ban Magyarországon biztos egzisztenciát lehet kialakítani.


Én a helyedben mindenképpen műszaki irányba tanulnék tovább. Ahogy a világ fejlődését elnézem, ez tűnik a legjobb opciónak.


Remélem tudtam segíteni. 26/F

2020. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó választás de ez majdnem minden műszaki dologra elmondható pl mérnök szakok,informatika,fizika,kémia stb
2020. ápr. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fiú vagy, asztalos, villanyszerelő, kőműves, burkoló stb.. egyre kevesebben vannak a mester emberek, ugyanis egyre többen mennek egyetemre, hr, anglisztika, germanisztika , jog és társai, már most kezd felborulni az egyensúly, és elkezdtek kegyetlenül kaszálni a JÓ szakemberek, 10 év múlva el sem tudom képzelni mi lesz..
2020. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,szívesen várok még tanácsokat.

#3 lány vagyok:)

2020. máj. 11. 19:34
 5/5 anonim válasza:
A műszanki menedzser nem rossz választás, nekem is a terveim között szerepelt :) Én végül az építőmérnök szakot választottam a BME-n. Sokat embertelennek tartják az egyetemünket, de ez ne riasszon vissza, ha esetleg fontolgatod, hogy ide jelentkezz. Nehéz, de máshol sem könnyebb. Szorgalommal és jó időbeosztással pedig szinte könnyűvé válik :D bármelyik műszaki irány ajánlom, ha inkább reál beállítottságú
2020. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!