Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy Önkormányzati szaktanácsad...

Egy Önkormányzati szaktanácsadó diplomával rendelkező ember milyen munkakörben tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Illetve aki már elvégezte ezt a szakirányú továbbképzést, vagy csak az NKE-re járt és hallott róla valakitől, kérem mondja el tapasztalatait.

Egy alapdiplomával (aminek nem sok köze van a közigazgatáshoz) + ezzel mekkora eséllyel és hova vesznek fel önkormányzati/köz/államigazgatás terén. Illetve, ha ez megvan, akkor kell e közigazgatási szakvizsgát tenni még pluszban?



2020. ápr. 26. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem kb ugyanazt látja el, mint aki közigazgatási szakvizsgával rendelkezik, max valamennyivel több rálátást ad konkrétan az önkormányzati illetékességre. Én nemrég kezdtem el önkormányzatnál dolgozni, egy "köze nincs hozzá" diplomával, a szakvizsgát kell majd letennem csak hozzá és ennyi. Szerintem felesleges, enélkül is ellehet helyezkedni önkormányzatoknál, legalábbis itt vagyok rá élő példának. Ha meg nagy városi önkormányzatról beszélünk, úgyis lesz valaki a környéken aki jogot végzett, a diploma mindig előrébb lesz, mint egy szakirányú továbbképzés.
2020. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!