Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biztosítás és pénzügyi matemat...

Biztosítás és pénzügyi matematika felkészülési lehetőségek, pénzügy és számvitel alapszakról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg az ELTEre járok pénzügy és számvitel alapszakra, és miután befejeztem a szakot a fent megadott mesterképzésre szeretnék továbbmenni. A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim lennének, hogy fel tudjak készülni az ott elvárt matek tudásra. Gondolkodtam azon, hogy matematika órákat felveszek pluszba, de van ennél jobb megoldás? Esetleg valami diákszervezet, mint az SPM?

A másik lehetőség, amin gondolkodtam, az a pénzügy mester, és pénzügyi matematika specializáció, és onnan tovább BPM re. Ez mennyire érné meg?

Köszönöm szépen a válaszotokat!



2020. ápr. 26. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Penzugy szamvitel utan brutal nehez a bpm,szinte lehetetlen,nagyon nagy elmaradasod lenne.
2020. ápr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is gondoltam, hogy magan úton felkeszulok. Vagyis ha van erre esely😅 Esetleg ha a szabválba matekokat veszek fel, illetve heti egyszer matek tanárhoz eljarok akkor van esely szerinted? Körülbelül 2-3 évem van meg odáig eljutok, ennyi idő alatt meg sok mindent meg lehetne tanulni szerintem. A matek megy és konnyen is tanulom ez gondolom elony.
2020. ápr. 27. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem 2-3 év alatt szorgalmas öntanulással lehet esélyed, amire szükséged van matekból az erős analízis, absztrakt algebra, emelt valószínűségszámítás, mértékelmélet, statisztika, diffegyenletek és a sztochasztikus folyamatok alapjai (ez elég hallomásszinten is).


Az elte matek bsc-n ezen tárgyak mindegyikét tudod tanulni, én ott venném fel őket a helyedben.

2020. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Így fogok akkor tenni, és amennyit csak tudok majd, felveszek. :)


Oda jártál egyébként, vagy esetleg tudsz erről a szakról mesélni?

Nagyon érdekesnek találom, és remelem, hogy össze fog jönni.


Mindenkit felpontoztam, ha valaki valamit tud még segíteni, azt megköszönném!

2020. ápr. 27. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Huhha..


Szerintem jobban járnál egyébként egy pénzügy mesterrel...


Én jártam a corvinuson az osztatlan képzésre (gazdelemző), ami nehézségben kb olyan, mint a BPM, és hát iszonya nehéz volt, de annyira tömény elméleti volt az egész képzés, hogy oké, örültem, hogy tudok kétmillió tételt matekból, de ez NEM A VALÓ ÉLET.


El is menekültem pénzügy számvitelre én is, most vagyok másodéves (újrafelvételiztem). Nem bántam meg, végre olyanokat tanulok, amit tényleg tudok HASZNOSÍTANI. A gazdelemző és a BPM alapvetően elitképzések. Jól csengő szakok, ugyanakkor nem biztos, hogy annyira hasznosítható, mint egy psz, vagy pénzügy mester. Túl elvont, túl matek. Képletek képletek hátán.


Nyilván konrkétan BPM-en nem voltam, csak a gazdelemző képzésen (gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés hosszabb nevén), de nagyon negatív élmény volt. Egyszerűen a valósághoz semmi köze.

2020. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


Az a baj velem igazából, hogy én ezt kitűztem magam előtt, mint célt, és ilyenkor nehezen váltok, pedig a pénzügy is van olyan hasznos valószínűleg, és szeretem is, szóval nem lenne rossz ötlet az sem!


Meddig jártál gazdelemzőre? És mennyire igaz, hogy nincs mellette életed? Nekem sajnos csak pár ismerősöm végzett ezeken a szakaszokon, de ők nem tudom sajnos viszonyításképp venni mert csak tanultak, bár ők mindig is, és érdekelne, hogy “normálisnál” több tanulás mellett elvégezhető lenne e.


De igazából max ha nem jön be, akkor is tudok váltani, és a bsc alatt felvett matek órák miatt már megérné. Esetleg még azért érdekelni ez a szak, mert nagyon erdekel a PhD, viszont erről nem nagyon tudok még sok mindent :/


A külföldön végeznék esetleg egy Finance mesterszakot mondjuk az Edinburghi egyetemen az többet érne, mint a BPM? Pénzügyi munkakörben tudom leginkább elképzelni magam, illetve egy data science, big data vonal felé szeretnék elmenni, erre nem tudom, hogy alkalmas lenne e a pénzügy mester sajnos. Erről ti tudtok valamit?



Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosnak voltak egytől egyig!

2020. ápr. 28. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a második vagyok (aki a matekos tárgyakat írta). Az osztatlan gazdelemzőn tanulok én is, személy szerint élvezem. Elsőre tényleg feleslegesnek tűnik a sok matek, azonban jobban belelátva a dolgokba nagyon is tudod hasznosítani őket.


Alapvetően a pénzügyekben két módszer van az eszközök értékelésére. Van a fundamentális elemzés magyarul vállalatértékelés, ami azt nézi meg, hogy egy vállalat mutatói milyenek, például mennyi hitele van, stb., és ez alapján értékeli a vállalat részvényeit. A fundamentális elemzéshez tényleg felesleges az alapszintűnél több matek (a statisztikát kivéve).


Azonban manapság már nemcsak részvényekkel és kötvényekkel lehet kereskedni a piacokon, hanem rengeteg bonyolult származtatott (derivatív) termékkel: opciók, határidős ügyletek, swapok stb. Ezeknek a származtatott termékeknek az értékelésére, mivel annyi áttéten és módosításon esett át az alaptermék, nem alkalmas a fundamentális elemzés. Ehelyett valószínűségszámításon, sztochasztikán, diffegyenleteken alapuló magas szintű matematikát megkövetelő modellekkel árazzák be az ilyen termékeket. Ezt csinálják a kvantok, akik erős matematikai tudással rendelkező emberekből, vagyis általában matematikusokból, fizikusokból, és BPM-et vagy osztatlan gazdelemzőt végzett közgazdászokból lesznek. Nagy kereslet van rájuk itthon is (Morgan Stanley, Blackrock), nem véletlenül volt két éve bruttó 525 731 forint az átlagos kezdőfizetése a BPM-en végzetteknek.


Összességében kedves Kérdező szerintem mindkét út járható, rajtad áll, hogy melyiket választod. A fundamentális elemzéshez a statisztikán kívül tényleg teljesen felesleges a matek, ezt egyébként nem is nagyon tanítják BPM-en, ha ez érdekel, akkor pénzügy mesterre érdemes menned. Az biztos, hogy a BPM-et választva sokkal nehezebb egyetemi éveid lesznek, mint a pénzügy mesterrel, azonban ha csak az átlagfizetéseket nézzük, akkor jobban megéri a matekos út.


Pénzügy-számvitelen biztos fogsz tanulni fundamentális elemzést. Azt javaslom, hogy olvasgass utána ezeknek a fogalmaknak: option, Black-Scholes model, volatility smile; és ha érdekel, amit látsz és úgy érzed, megvan benned a kitartás a sok matekhoz, akkor vedd célba a BPM-et. :D

2020. ápr. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg még csak 1 félév pénzügyen vagyok túl, itt a legalapabb dolgokat vettük, de nagyon megtetszett ez az irány(Amikor felvételiztem még anno nem hallottam még a gazdelemzőről, pedig lehet megpróbáltam volna azt a szakot is. :D ), de én is pont ezen gondolkodtam, hogy az életben ennél azért nehezebb dolgokat is használnak az emberek.


Utána fogok nézni ezeknek a fogalmaknak majd, és szerintem meg is fogok próbálkozni a BPM-mel. Nem is a pénz miatt, mert a pénzügy mesterrel sem lenne gondom szerintem az életben, hanem szerintem sokkal izgalmasabb (A maguk módján) dolgokat lehetne ezzel majd dolgoznom :) Illetve sokkal több ajtó nyílna meg előttem szerintem ezzel.


Amúgy a pénzügy mesterrel, adattudós, illetve ilyesmi munkákra felkészítenek szerintetek? Mert már sok helyről hallottam, hogy igen/nem és érdekelne mi a valóság.


Egyébként, ha valaki más is érdeklődne a BPM iránt, és mondjuk nem találja meg a régebbi felvételiket, akkor írjon privátba és el tudom neki küldeni. :)


Köszönöm szépen a válaszokat! Ha valaki tud még valamit ,azt ne tartsa magában! :)

2020. ápr. 29. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én vagyok, az a helyzet hogy ahogy olvastam a tanterveket az adattudós/data science/big data irányra is jobb a BPM, mint a pénzügy mester.


Ezekhez a munkakörökhöz nagyon magas szintű statisztikai (bayesi statisztika), ökonometriai és valószínűségszámítási ismeretekre van szükség, amikhez alapot szintén a BPM-es matek tud adni.


Általánosságban a BPM sokkal jobb minden számolós munkakörre (ilyen az adatelemzés is), míg a pénzügy mester gyakorlatias, "való élethez közeli" problémákkal foglalkozik (pl. vállalatértékelés, csődelőrejelzés, adózás).

2020. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom akkor mindenféleképpen ezt a szakot!
2020. máj. 3. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!