Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak? Hogyan érjem...

Minek tanuljak? Hogyan érjem el a célomat? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én egy 9. osztályos előkészítőbe járó lány vagyok. Nem tudom még, hogy mi legyek felnőttkoromban, pedig jó lenne már eldönteni,a célom az életben gazdagnak lenni,családot alapítani, és megbízható barátokat találni.

Nem vagyok túl jó tanuló. 4 egész az átlagom,mert szinte mindenből négyes vagyok. Ösztöndíjat kapok, spórolni nagyon tudok, viszont szegény családban élek így nem igazán tudom hasznosítani ezt otthon,sokszor minden fillérre szükség van, nem ám még félrerakni... Határozott vagyok. És szeretném bejárni a világot. Ami nagyon érdekel: Harry Potter világa, az űr, idegenek,tehát ilyen misztikus dolgok, sorozatok, látványosságok, sürgés forgás, szervezkedés,irányítás, színészet, szereplés. Aktívnak, és kreatívnak tartom magam.

Az számomra tényleg nagyon fontos, hogy rengeteg pénzt keressek, ezért bármit megtennék. (Persze itt nem rosszra gondolni, soha nem árulnám a testmem)

Amilyen munkákra eddig gondoltam: Légiutas kísérő, rendezvény szervező, műsor vezető,űrhajós,ügyvéd,Orvos,Tanár. Vélemények a munkákról? Melyik érné meg legjobban? A leírtak alapján melyik illik HOZZÁM leginkább? Van esetleg más ami illene hozzám?


Kérlek segítsetek, mindenki válasza érdekel és nagyra értékelem a segítő szándékú válaszokat. Kötekedők hanyagolják a válasz szekciót!:) Köszönöm


Előre is köszönöm! :)



2020. ápr. 26. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Űrhajós magyarként szinte biztosan nem leszel. Tanár lehetsz, de ha sok pénzt akarsz, felejtsd el gyorsan! Orvosként lehet sok pénzed, de ahhoz brutálisan sokat kell tanulni, a 4-es átlag kevés lesz az egyetemhez. Ajogra lényegében ugyanez érvényes. A légiutas-kísérő tűnik ezek közül a legbiztosabbnak. Ha ráfekszel az angolra, tudsz kommunikálni, és nem vagy nagyon alacsony, összejöhet.
2020. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Magyarországon, amivel biztosan jól lehet keresni, azok a masszív műszaki diplomák, főként gépészmérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök ill. mérnökinformatikus.

Személyleírásod alapján, az általad felsoroltak közül, a légiutas kísérő illik hozzád a leginkább. Viszont én javasolnék neked egy másik végzettséget, legyél gyógypedagógus. Ha jó vagy a szakmában, azt igencsak megfizetik. Remélem tudtam segíteni.

Tudnod kell, hogy még fiatal vagy, és van időd mérlegelni a dolgokat.

2020. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az űrhajóst is nagyon megfontolnám. Engem is mindig érdekelt a szakma. Elérhetőbb pedig; szerintem feküdj rá a nyelvekre, és a légiutas kísérővel próbálkozz állítólag egy bizonyos idő után jó helyen 500e is összejöhet havonta, ha világot akarsz látni, az tökéletes számodra.
2020. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, valóban az űrhajós képzés egy reális elképzelés. Szinte bárki lehet asztronauta...
2020. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal vagy. Majd rájössz, hogy a 'gazdag akarok lenni', meg 'rengeteg pénzt keressek' nem életcélok. Szinte minden szakmára igaz, hogy sok munkával és türelemmel el lehet jutni arra a szintre, ahol megbecsült vagy - anyagilag is. Ez sehol sem első nap van így, a sikert ugyanis ki kell érdemelni. Keményen dolgozni meg csak olyan szakmában fogsz tudni, ami illik hozzád, és amit szeretsz.

Ezért azt keresd, mi érdekel téged, miben vagy jó (mármint sorozatokon és Harry Potteren kívül, mert ilyet írni... ne is haragudj, de tényleg nagyon gyerek vagy még).

2020. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért a légiutas kísérő mellett legyen egy B terved is, nem igazán látok 35 felettieket ebben a szakmában. Ráadásul nem egy családbarát, párkapcsolatbarát szakma. Ügyvéd, orvos kereshet jól, de ahhoz jól kell tanulni. Műsorvezető is kereshet jól, de ahhoz nagyon könyöklősnek kell lenni.
2020. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
42%

Hát a leírás alapján még igen gyermeteg a gondolkodásod.Harry Potter és a társai...Először is nagyon hat rád még az úgy nevezett intézmény ártalom.Ez alatt azt értem hogy elhiszed amit a suliba mondanak .Esélyegyenlőségről a lehetőségekről meg hogy csak akarni kell meg küzdeni hát sajnos nem.Láthatod a szüleid is filléreznek pedig valószínű ők sem így tervezték.A felsorolt szakmákkal igazán nem lehet keresni legfeljebb a SOTE-s orvosnak ,de az nagyon kemény tanulást igényel meg szívósságot.Az meg messze van a Harry Potter világától nagyon.Figyelj idősebb leszel majd lejjebb adod .Légiutas kisérő lehetsz angol nyelvtudás ,kommunikáció ,dekoratív megjelenés ha nem cseszed el az energiádat mindenféle csóri hapsira hanem öszpontosítasz a ,,nagy vadra" akkor kifoghatsz egy olyan pasit aki jó módú és feleségül vesz .Akkor lehet egy kényelmes életed +család esetleg barátok.De nem üzletemberekre gondolok meg luxusra hanem egy európai jómódúra.A légitársasággal való repkedés meg lehetőséget is ad rá.;)Ne forgácsold el a lehetőséged filléres pasikra.

-Jó kommunikáció+mosoly

-Kiváló angol+kedvesség

-Lehetőségeidhez mérten jó külső +rendezett megjelenés

-Ne bosszancson hogy a fizudból épp hogy megélsz + nem vagy kapható más esetben senkinek semmire

Ez akár össze is jöhet érettségi után van rá 15 éved hogy egyszer szerencséd legyen ;)

Egy generáció alatt senkinek nem jön össze a fillérezgetésből a mesés gazdagság ön erőből (csak keveseknek)Tehát ez egy lehetséges út ami talán elérhető is.Sajnos ez ami talán a valósághoz közeli.Egyébként meg sok sikert;)

2020. ápr. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon gyerek vagy de ez aranyos volt :)


“Mindegy”, hogy most 4-es vagy mindenből de pl egy orvosira nem egyszerű bejutni. Mert a ponthatárok magasak, a 2 emelt érettségi meg nem éppen egyszerű, sokaknak elsőre nem is sikerül.


Pár év múlva majd rájössz, hogy gazdagnak lenni nem életcél. A pénz jön és megy. Egyik héten még gazdag vagy rá két hét múlva meg előfordulhat, hogy semmi nincs.

Véleményem szerint annak tanulj ami érdekel és amit szívvel-lélekkel fogsz csinálni és ne csak a fizetés hajtson. Mert igen a pénz fontos (sajnos) a mai világban de nem mindenáron!

2020. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:

Olyan szakmát válassz amit szívesen csinálsz, amiben önmagadnak érzed magad, amiben az adottságaid kiteljesedhetnek.

Ha jól választasz, azt szívesen végzed majd hosszú éveken keresztül és örömöd lesz benne. Ez viszont nem jár feltétlenül együtt egy magas jövedelemmel, persze nem kizárt.

Ha egy olyan szakmát választasz ami jobban jövedelmező elvileg, de nem szereted, nem okoz örömöt, nem nekedvaló igazán, abban nem tudod jól "kifejezni" önmagad, az erőfeszítést igényel, amit nehéz hosszútávon elviselni.

Keres diákmunkát, kostolgass bele munkakörökbe! Így a nem tetszőket ki tudod majd zárni, és jobban megismered a saját adottságaidat, erősségeidet. Lesz más emberekhez való viszonyítási alapod.

2020. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!