Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim rám...

Mit tegyek ha a szüleim rám erőszakolják hogy gitározni tanuljak?

Figyelt kérdés
Szóval 5 évig balettoztam amit naaagyon szerettem és nagyon jól is balettoztam(ezt szüleim is tudják)de balett mellett beírattak gitárra fel is vettek csak akkor nem volt időm mindkét külön órára ezért szüleim eldöntötték hogy járjak inkább gitárra és már négy éve szenvedek meg azt mondják hogy jobban tudok tőle majd tanulni meghogy inkább köszönjem meg hogy járhatok gitárra de annyira szívesen járnék inkább sportolni minthogy hangszert tanulhassak(főleg a problémám az hogy minden nap minimum fél órát kell gitároznom aztán 15 percet szolfézsoznom)

2020. febr. 18. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gitározás tényleg jó dolog, de ez így kontraproduktív, miért nem lehet megbeszélni velük, hogy ezt te nem akarod? Nem tesz boldoggá, nem örülsz neki, felesleges plusz teher?
2020. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg velük hogy te sportolni szeretnél inkább, mert az egészséges, jó alakot csinál stb.

A gitározás egyébként nem rossz speciel én magamtól is szeretek :) mondjuk a hangsúly a "szeretek"-en van (magamtól tanultam meg). Ha valamit nem szeretsz csinálni, akkor majd ha felnőtt leszel abbahagyod.

2020. febr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A zenélésnek csak úgy van értelme, ha igazán akarod, és tényleg szívből csinálod.

Ha te sprotolni szeretnél (ráadásul jó is vagy benne), akkor érvekkel próbáld megbeszélni a szüleiddel.

2020. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem is ezzel az indokkal járattak gitárra h azt hallották, h jobban fogok tanulni tőle. Aztán nem tanultam jobban tőle. Később meg már miatta nem tanultam jobban, mert kb 8 órát gyakoroltam naponta.


Persze a zeneiskola szr volt. Én is csak azután szerettem meg a gitározást, miután otthagytam a zenesulit(kirúgtak) és elkezdtem elektromos gitáron játszani.

2020. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Drmedmedmedmed válasza:
Mégis mit kéne tenned? Hát mondj nemet végre! Évek óta erőszakolod meg magad minden nap... Ez a te életed. Ne félj nemet mondani, és az hülye kifogás, hogy nem akarod megsérteni őket. A te érzéseid nem számítanak?
2020. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én már mondtam nekik de semmit sem ért viszont nemsokára újra járhatok balettra(fogalmam sincs hogy döntöttek így)és a gitárt nyáron megbeszéljük hogy jövőre járjak-e vagy sem(amúgy köszönöm minden válaszoló kommetjét😊)
2020. márc. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!