Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen paraméterekkel lehet...

Ilyen paraméterekkel lehet jelentkezni biológus alapszakra?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő. 7 éve érettségiztem (középszintű), de sajnos csak közepes jegyeim lettek. Tudok jelentkezni, úgy, hogy emeltszinten érettségi vizsgázok (csak) a felvételi tárgyakból.Teljesen más szakmában dolgozom azóta.

Mindig is érdekelt a biológia, csak akkor még úgy gondoltam, hogy fősuli után nem tudnék benne elhelyezkedni, így nem is vettem túl komolyan. 28/f



2020. ápr. 27. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell feladni semmilyen álmot!!
2020. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudsz így jelentkezni, sőt így is kell.
2020. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szegedre elég alacsony szokott lenni a ponthatár, ha bioszból csinálsz emeltet, az elég lesz valószínűleg. Az emelt biosz egy jó alapot ad, nagyon nagy segítségedre lesz az egyetem első pár félévében. Viszont gondold át jól, nem-e lenne más szak, ami hasonló és érdekel, én biológusként végeztem, de OKJ-s végzettségemmel helyezkedtem el, mert azzal a dupláját keresem, mint amennyit a diplomával kapnék.
2020. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Átgondoltam a dolgot, és úgy érzem az egyetemhez már idős vagyok. Inkább én is OKJ képzést választanék, ötlet van sok, dehogy melyik éri meg hosszútávon, majd kiderül. Érdeklődöm a témában, jelenleg vendéglátásban dolgozom.
2020. jún. 23. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Debrecenben pl elég a minimum ponthatár is a felvételhez.


Ez is mutatja hogy milyen tudással mennek oda a diákok. Szóval a helyedben nem aggódnék hogy felvesznek-e. Közepes érettségivel sima a dolog.


Sok sikert

2020. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!