Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri ma biológusnak tanulni?

Megéri ma biológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a biológiát (5-ös is vagyok belőle), de a matematikát (3,5), fizikát (4), kémiát (4) kevésbé, ezért az orvosival nem is próbálkoznék. Alapvetően nehezen tanulok,de nagyon kitartó vagyok, és bár sok időbe telik, de megértem az anyagot, így végeredményben jól sikerülnek a dolgozataim.

Aki ezt tanulta/tanulja:

Mennyire nehéz pl. egy orvosihoz képest?

Kinek ajánlanátok (milyen érdeklődési körű, tulajdonságú, beállítottságú embernek)?

Mennyire erősek benne az említett tárgyak?

Hol lehet ma elhelyezkedni vele (külföldön-belföldön egyaránt)?

Melyik egyetemeket ajánlanátok leginkább?

Ha elhivatott vagyok, megéri tanulni?

Esetleg valami hasonló irányt tudna valaki mondani, ahol a biológián van a hangsúly?

Ha esetleg valakivel privátban is beszélhetnék erről, nagyon hálás lennék! :)

A gyógytornász is érdekelt, de időközben rájöttem, hogy annyira nem foglalkoztat a mozgás mechanikája stb...

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 21. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Hányadszor teszed fel ezt a kérdést??
2020. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Ezen az oldalon úgyis azt mondják, hogy nem. 11 éve is ezt mondták, szerencsére nem hallgattam rájuk. Hasonlóan nehéz, mint az orvosi, de inkább azért, mert 5 éves anyag van belesűrítve 3 évbe.
2020. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tanultam ezen a szakon, de olyan mesterre járok, ahol az évfolyamtársaim harmada biológia alapszakkal jött. Ezek alapján amennyit tőlük tudok:

Nehéz szak, sok elméleti tudással, alapvetően a kutatásra összpontosít.

Az orvosihoz képest nem tudom, mennyire nehéz, viszont a humánbiológia nem annyira hangsúlyos benne, ezért pedig lehet, hogy az orvosihoz képest száraz lehet (orvos ismerősöm véleménye).

Nagyon nehéz vele elhelyezkeni. Az általam ismert végzett biológusok vagy kutatásokban vesznek részt minimálbérért vagy olyan szakmát csinálnak, amihez nem kell egyáltalán ez a papír, vagy egyáltalán nem dolgoznak (és azért választottak egy másmilyen mestert, hogy legyen más lehetőségük is).


Én egy biomérnökit vagy infobionikát jobban ajánlanék. :)

2020. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Én biosz szakra jártam, s mindenki aki elvegezte, a szakmába dolgozik. Még az is, aki békés megyében él. Én elég jól keresek. Szegedről elköltöztem, mert ott valóban minimálbért adnak mindenkinek, de mashol nem
2020. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, még várok továbbiakat is. (az első kivételével, neked üzenem, hogy most kérdezem először, hiába vannak hasonló kérdések, az enyém kicsit konkrétabb volt).

A biomérnöki, infobionika nem hiszem hogy menne, se a matek, se az infó nem az erősségem. Elsősorban nem itthon szeretnék dolgozni, úgyhogy erről is érdekelne infó, például ha az immunológia érdekel a legjobban, azzal külföldön milyen esélyekkel lehet elhelyezkedni?

2020. márc. 23. 13:42
 6/6 anonim válasza:

Bár nem pont ezt tanultam, de nagyon jól beleláttam a biológia bsc tárgyaiba.

Nem olyan nehéz mint az orvosi. Ha belekezdesz ne állj meg a bscnél, lehetőleg menj mscre.

El lehet vele helyezkedni, de nem könnyű, és túl jól nincs megfizetve. Többségében kutatómunkák esetleg labormunkák lehetségesek, de ha jól tanulsz az egyetemen is folytathatod phdsként.

ELTE és szegeden nívósabb a képzés véleményem szerint, azaz nehezebb.

Matematika kellhet statisztika számításnál, illetve a kémia amit tudni kell(ezekre több tárgy is van)

2020. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!