Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely könyveket ajánlanátok az...

Mely könyveket ajánlanátok az emelt földrajz érettségihez való felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igaz, hogy 3 éve nem tanultam földrajzot, de nagyon szeretem és eldöntöttem, hogy egyetemre mennék, amihez kell a földrajz. Mely könyveket ajánljátok, amelyekkel rendesen fel lehet készülni (az előző évi érettségik mellett)? Leginkább egyénileg tanulnék.

2020. ápr. 27. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 2 évig a sima OFI földrajz könyvből tanultam normál órában heti 2x, utána két évig földrajz fakton igazából mindenből, de a legnagyobb munka igazából az eddigi összes feladatsor megoldása volt emelt szinten. Nagyon jó tanárom volt, tényleg odatette magát maximálisan, külön dolgozatok, feladatok, plusz kiegészítések, minden nap kemény dogák, ott tényleg minden órán kemény munka volt. Tavaly nyáron emelteztem, 92% lett. Ajánlani tudom ezt a könyvet:

[link]

Én ebből készültem szóbelire, igazából tételszerűen kiírtam az egész könyvet, ez is egy jó gyakorlás.

A számításokra, leginkább időzónák, páratartalom, és a vaktérképekre figyelj, utóbbiakat szeretik torzítgatni, forgatni össze vissza, de jó ha nem hagyod magad becsapni :) Sok sikert!

2020. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kószi, megy a zöld kéz!:) Mely földrajz könyvek fedik le az érettségi tudástárát?

Én úgy hallottam, hogy a 7-10., de igazából nem tudom biztosan.

2020. máj. 3. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a faktos tanár azt mondta, hogy alapvetően a 9-10 TK tanuljam (kiegészítve ugye azokkal amiket adott, ezek ilyen saját feladatlapok voltak emelt szinten), de nézzem hozzá a 7-8-at is, az nekünk mozaikos volt. Ahogy néztem az valamivel részletesebb, de mindegy, mert 7-8 és 9-10 földrajz igazából ugyanazt veszi végig, nekem az OFI-s tankönyv modernebb, az jobban tetszik. Van még egy jó munkafüzet:

[link]

Termetes méret, de ha megoldod, az érettségik, a leckék alap tanulása meg a szóbeli tételek mellett, nagyon toppon leszel :D. Nekem ezt csak ajánlotta, egyszerűen időbelileg nem volt keret arra, hogy ezzel is foglalkozzak...

A szóbeli tételsorokat az OH honlapján megtalálod, igazából azt a 50-60 valahány tételt mind megtalálod kidolgozva a korábban elküldött könyvbe, bár nekem az kicsit bő lére van eresztve, azért is írtam át.

2020. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)
2020. máj. 3. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, ha kérdésed van írj :)
2020. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, ha még aktuális én a mozaikos könyveket ajánlom. Emellett nézegesd a térképet. A Klett nek van egy új könyve benne tételekkel. Jelenleg még csak az első részét adták ki, de szerintem nagyon jó
2020. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Maxim kiadótól van egy összefoglaló vázlatos könyv. Én tavasszal abból “készültem” 2 hetet, 54% lett az emelt, amúgy 2017-ben érettségiztem, tehát igencsak elölről kellett mindent kezdeni. Nem nehéz, még emelt szinten se a földrajz, józan paraszti eszedet kell használni. Persze, azért nem erre bíztatlak, ne az utolsó pillanatra hagyd, készülj fel rendesen, főleg az ábrákat, vaktérképet nézegesd.
2020. dec. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!