Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hiába van két nyelvvizsgám,40...

Hiába van két nyelvvizsgám,40 pontnál nem kaphatok többet?

Figyelt kérdés

Ha nem lesz/lenne kötelező egyetemi továbbtanuláshoz a nyelvvizsga akkor egy C1-es angol és egy B2-es német nyelvvizsgáért is csak 40 pont jár (tehát mintha csak az angol lenne meg?)

már megvan a felsőfokum angolból, de úgy lavírozok, hogyha a felvétéli évemkor szükséges lesz a továbbtanuláshoz 1 nyelvvizsga, akkor azt kipipálom egy B2-es német ny.vizsgával, az angol C1-ért meg kapok 40 pontot. De ha nem lesz kötelező a nyelvvizsga, akkor hogyan lesz értékelve az én középfokú németem?


Ahogy én értelmeztem a jogszabályt, lehet akár 3 C1-es nyelvvizsgád is különböző nyelvekből, akkor is max 40 pontot kapsz, mintha csak 1 C1-es nyelvvizsgád lenne...



2020. máj. 1. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudásért kaphato többletpontok maximuma 40. Tehát igen, lehet akár 3 db C1-es vizsgád, akkor is csak ennyi jár.
2020. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

felsőfokúm*


oké, köszi szépen.

És ha jól tudom, már nem kötelező a nyelvvizsga a felvételihez, tehát nekem nem is éri meg különösebben a német nyelvvizsgát letenni felvételi szempontjából.

2020. máj. 1. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy még nem kötelező a nyelvvizsga a felvételihez - valószínűleg előbb-utóbb az lesz.


Szerintem a felvételitől függetlenül érdemes megcsinálnod a nyelvvizsgát, ki tudja, mikor jöhet még jól. Lehet, hogy az adott szakon két nyelvvizsgára lesz szükség; lehet, hogy egy változó rendelet értelmében mégis plusz pontot ér (az is pár hónapja módosult, hogy mégsem kell nyelvvizsga a felvételihez); állásinterjúnál jól jöhet.


Gondolom amúgy is tanulod a németet, a lényeg úgyis a tudás, akkor pedig nem akkora plusz erőfeszítés letenni a nyelvvizsgát is, mint amennyit esetleg nyerhetsz vele.

2020. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vagyok vele, hogy még jól jöhet, ha amúgy is tanulom a tárgyat, miért ne szerezzek papírt a tudásomról.

(ezért is írtam a komment végére, hogy konkrétan a felvételihez nem biztos, hogy számítani fog - nem pedig azt, hogy összbe nem számít semmit.)

2020. máj. 1. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!