Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020ban az érettségi pontok...

2020ban az érettségi pontok hogy fognak zuhanni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam rajta és szinte biztos vagyok benne, hogy zuhannak majd a ponthatárok..

Idén 20%kal kevesebben jelentkeztek felsőoktatásban, plusz a vírus miatt most voltak akik visszamondták ugye.

Ráadásul nálunk lett más az érettségi is (egy emelt és nyelvvizsga kötelező). Ja és ugye a vírus miatt nincs is javítási lehetőségünk a szóbelivel (kb 10%ot lehet javítani azért azzal).. Szóval igazából én olyan 30-45 pontzuhanásra számítok, de valaki 75 is mond..

Nagyon rossz így érettségire készülni, hogy be se lehet lőni, hogy most a 365öt jónak vagy rossznak érezzem..

Mert a Bme a cél, ahol eddig 380 volt a min, de én most bárhogy is számolom, az nekem csak 365lesz..:D

Szerintetek zuhanni fog? Vagy az ilyen ismertebb egyetemek megtartják a minpontjaikat?


2020. máj. 2. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Mint a kő! ez a szerencsénk! Orbán nem akar beégni, ezért a világ legegyszerűbb érettségijét kapjuk szerintem, hogy jó legyen az eredmény, és mivel kevesen jelentkeztek, mindenkit felvesznek, mert leszállítják a pontokat!
2020. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

“ Ráadásul nálunk lett más az érettségi is (egy emelt és nyelvvizsga kötelező).”


Ez azért így nem igaz. A kötelező nyelvvizsgát visszavonták, nem kell a felvételihez. Ahogyan egy emelt eddig is, sőt már évek óta kellett a legtöbb szakon. Úgyhogy erre nem érdemes fogni semmit, mert maga a felvételi eljárás nem változott.


Egyébként a pontokat a felvételizők pontszámai határozzák meg. Ha egy szakra jelentkeztek 100-an, de 50 embert vesznek fel, akkor csökkenő sorrendbe helyezve az elért pontokat, az 50. ember pontszáma adja a ponthatárt.

2020. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem. Az érettségi potya vizsga lesz. Egy emelt tényleg kötelező, na puff, ideje volt már. A szóbeli eltörlése csak az amúgy is gyengéknél előny, mert aki megírja jól (min. 80%-ra) az írásbelit, az nem nyer nagyot egy jó szóbelivel sem, rontani viszont lehet, ha leblokkol vagy szerencsétlenül húz. 3% mondta csak vissza az érettségit, ők valószínűleg úgysem jelentkeztek volna egyetemre. És ott vannak azok, akik a korábbi eredményeikkel akarnak bejutni most valahova.
2020. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"De valaki 75-t mond." Ki? A haverod???


Ugyanolyan ez az érettségi is mint akármelyik másik. Semmit se fognak változni az eredmények.

2020. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!