Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki Bsc után manapsá...

Gépészmérnöki Bsc után manapság megéri Msc-t elvégezni?

Figyelt kérdés

Lassan végére járok a Bsc-nek, következő félévben szakdolgozatot írok. Utána vagy munka vagy Msc. Félek tőle, hogy karrierem során valamikor ki fog ütközni, hogy nincs Msc-m. Viszont ha meg elvégzek egy mester szakot akkor meg ott leszek 26 éves amikor kezdeném a karrierem, amit kicsit késeinek tartok.


Érvek/ellenérvek? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?



2020. máj. 3. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Levelező+munka a legjobb kombó.
2020. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Szerintem a 26 éves kor teljesen rendben van, főleg, hogy mindent elsőre csinálsz meg. A karrieredhez meg kelleni fog a mesterképzés és jobb, ha előbb túl esel rajta, mint később, amikor más tényező is közbejöhet. Ameddig tanulsz nehezebben esel ki a rutinból és ahogyan az első is írta, levelezőn, munka mellett. Nem egyszerű, de teljesen kivitelezhető, maximum csúszol 1 félévet vagy kettőt, na és.
2020. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Megéri mesterszakra menni, presztízsben is, anyagilag is. Közben érdemes azért megfogni a szakmai lehetőségeket pl. nyáron.


Hogy mennyire megéri, ezeken az adatsorokon gyönyörűen látszik:


[link]

2020. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Amíg megteheted, hogy nappalin tanulj, használd ki a lehetőséget. Mindenképpen megéri megcsinálni az MSc-t, ha agyilag képes vagy rá (és miért ne lennél?), ha máshogy nem lehet, hát levelezőn - de lehetőleg nappalin. A 26 év meg semmi.
2020. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mesterszak mindig megéri.
2020. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták, munka+levelező MSc, utána szakmérnök, auditori képzések vagy plusz nyelv ami jó választás esetleg még egy szakképzés pl mernök-kozgazdasz vagy ami a szakterületedhez illik / érdekel
2021. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 szerinted kinek van ideje, türelme, pénze ennyi képzés elvégzéséhez? 😂
2021. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Pl. én is így csinálom.

Üdv 6

2021. jan. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En jelenleg gyakornok vagyok egy cegnel, kozben mestert csinalom. Sajnos 6kor kell kelnem meg fel 5-re erek haza miatta. :(
2021. jan. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vodafonelive ***** válasza:
#7-es, a #2-es vagyok. Masodik mesteremet csinalom, kezdtem meg szeptemberben munka mellett(Gepesz MSc) es 27 eves vagyok, ha idoben befejezem majdnem 29 leszek. Allami felevem mar nincs, ez a hatranya a sok kepzes elvegzesnek, hogy egyszer elfogy.
2021. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!