Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz egy egyetemet elvégezni?...

Nehéz egy egyetemet elvégezni? Gépészmérnöki.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és jelenleg óbudán egy pneumatikai dolgokat gyártó cégnél dolgozom ( talán a budapestieknek ismerős lehet,nem írom ki a nevét)

Munka közben mindig figyeltem az irodásokat, ahhoz képest,hogy komoly munkájuk van egész nap tök lazák. Az én stílusomhoz isközelebb állna az irodai munka. Így döntöttem el vagy inkább gondolkodom csak ezen.

BME msc szakon kellene elvégezni valamit,legalábbisilyesmi végzettséggel rendelkeznek..mennyire nehéz egy ilxet elvégezni? Hány év? Kötelező bejárni az órákra? Nem szeretném a munkát felfüggeszteni.. Milyen iskolai " előélet" kell az egyetemhez? Fiatal vagyok még és talán itt a lehetőség a feljebb lépésre.. Viszont félek,hogy nekem ez nem menne,túl erős lenne nekem egy egyetem.,de szeretnék feljebb lépni,talán a cégnél sikerülne is akkor át irodásíttatnom magam,mert már ismernek és nem vad idegenként mennék oda .



#MSc #pneumatika #Egyetem bme
2015. febr. 7. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét BME a kérdés, akkor érettségi eredményekkel felvételizel, lehetőleg stabilan 400 pont felett teljesítesz, hogy felvegyenek, majd a 3.5 éves alapképzés után 2 év alatt elvégzed az MSc-t, tehát szumma 5.5 év. De ehhez hozzá jön, hogy rengeteg óra katalógusos, és nincs levelező képzés csak nappali, tehát főállásban semmiképp sem tudnál dolgozni a jelenlegi helyeden.
2015. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
És ehhez hozzájön, hogy rohadt nehéz. Nagyon... Azért a lemorzsolódás is jelentős. Jól írták, hogy olyan 400 pont kellene, mert akörül van a felvételi. Mondjuk ez kihozható 2 100%-os érettségivel, vagy többletpontokkal. Nyelvvizsga, emelt érettségi, okj(persze ami elfogadott), stb...
2015. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hogy érhető el a 400 pont ? Részemről esélytelen,mert kitűnő tanuló soha nem voltam, talán az 50 pontot ha elérném aztán kitudja, még annyit sem.
2015. febr. 7. 13:21
 4/15 A kérdező kommentje:
Érettségim nincs,szakmám van, de akkor ha leteszem,akkor minnél jobb az érettségi,annál több pontot kapok?
2015. febr. 7. 13:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Írtad az elfogadott okj-t.. Ha elfogadott akkor lehet pont adó a még 2 okjs szakám ? 3 van egy középiskolai úgymond alap vagy kötelező meg még tanultam ami kettőt adott.
2015. febr. 7. 13:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen OKJ-t végeztél. Valamint fontos tudni, hogy többletpontot csak akkor kaphatsz, ha eléred a minimum - idéntől - 280 pontot többletpontok nélkül(kivéve emelt szintű érettségi). Ehhez két felvételi tárgyad (matek kötelező, mellé infó vagy fizika erősen ajánlott) átlagának legalább 70%-osnak kell lenni.
2015. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Eléggé eltér a tanulni kívánt tárgytól..vendéglátói az okj amit tanultam még pluszba.. 4-es tanuló voltam általános és középiskolai években is,talán egy vidéki egyetem az " lazább" (?!) lenne.. Meg hát szerintem amit olvastam a honlapon az bőven elég,hogybefejezzem az el sem kezdett egyetemi tanulmányokat.. Ezek miatt a pontok miatt aggódom biztos,hogy nem tudnámmegszerezni a 400+ pontokat ,de ha még is akkor biztos,hogy tanév során lennének nehézségek.. Szóval marad minden a jelenlegi formában!


Vagy hogy történik pontosan egy ilyen felvételi? Szeretném ezt,de nem fog menni..

2015. febr. 7. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:
Kell az érettségi. Idén 280 jövőre 300 a minimum ponthatár többletpontok nélkül. (ha jól tudom, most már az emelt érettségi beleszámít) a 300 kb 2 75%-os érettséginek felel meg. De persze ehhez hozzáadódnak még, ha megvan a minimum, a nyelvvizsga, okj, stbstb... Okj-nél a szakmához beillő fogadható el és az se mindegy milyen szintű. Most meg nem mondom, de talán az 55-ös kezdetűek. És ilyen, hogy cnc programozó, cnc forgácsoló, stb.
2015. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szóval ha meg van a 280-300 pont akkor fel vagyok véve? De az még gyengének számít és a 400+ pont az olyan 5 ös szint jól gondolom?
2015. febr. 7. 15:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem. A 280-300 az új törvényileg meghatározott minimumpont. A lényeg, hogy aki ez alatt van azt semmiképpen se vehetik fel sehova. Ez a minimum, hogy egyáltalán legyen esélyed valahova is bekerülni. És max 500 pontot lehet elérni. Az hogy neked megvan a 300 pontod még nem jelenti, hogy fel vagy véve, ugyanis az egyetemek magasabb ponthatárt állapíthatnak meg, hisz a felvételizők számától függ(és pontszámától), hogy mennyi is lesz az adott szakon és egyetemen a bekerüléshez való minimum pont. Ez a 300 nem jelenti, hogy bent vagy.


Tavaly mind államira, mind költségesre a BME-n 392 volt a ponthatár. És majdnem az volt a legalacsonyabb náluk.

ipari termék- és formatervezõ mérnöki 391

energetikai mérnöki 423

mechatronikai mérnöki 452

2015. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!