Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanulhatnék meg hegedűn...

Hogyan tanulhatnék meg hegedűn játszani?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés adott, meg szeretnék tanulni hegedűn játszani. De hogyan kezdjek neki? Nyílván kell egy tanár, de az én korombelieknél (17 éves vagyok) már biztos máshogy működik, mint azoknál akik kiskoruk óta zenélnek. A gond, hogy kottát olvasni sem tudok túlzottan, és természetesen sose játszottam semilyen hangszeren. Az egyetlen zenei vonatkozásom, hogy 11 éve néptáncolok. Ez utobbival kapcsolatban ha valaki kérdezné; nem, nem népi hegedűlni szeretnék. Én csak simán azért akarok megtanulni ezen a hangszeren játszani mert nagyon szeretem a hangját akármilyen zenéről is legyen szó. Szóval hozzáértők segítségét szeretném kérni. Hol kezdjem el? Mire számítsak? Mit kell tudnom az egészről?


17/f



2020. máj. 3. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem másképp megy, nyilván kell egy előképzettég ami a zeneiskolába járó gyerekeknél megvan, neked meg most kell megtanulni. De meg lehet.
2020. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mindenekelőtt írom hogy van tapasztalatom,mert kemény 6 évig űztem az ipart (azaz a kezdetektől az alapvizsgáig)

Az egészhez nagyon fontos a szolfézs, nemtudom hogy hallottál el róla.De ha nem akkor azt kell róla tudni hogy megtanulsz kottát olvasni,ritmusukat,énekekni,szolmizálni,abc-s neveket és később olyan dolgokat amik után csak fogod a fejed hogy mekkora nagy hülyeség.Ezt 4 évig kell te tanulni (alapvizsgáig) hangszer mellett, ebben az esetben hegedű mellett.Emelett még azt kell róla tudni hogy nagyon unalmas és nagyon tanárfüggő,lehet szeretni és gyűlölni is.Én javaslom a zeneiskolát mert én is ott tanultam.Ez ott úgy működik,hogy az első négy évben külön hegedű és szolfézs óra is van.A 4.év végén lehet szolfézsból alapvizsgázni.Ha ez megvan,akkor még 2év hegedű és abból is lehet alapvizsgázni és utána még lehet tovább menni...

2020. máj. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A 2. válaszolót megcáfolva szerintem nem kell a szolfézs annyira ha meg szeretnél rajta tanulni. Hallás után is ki lehet keresni a hangokat, szolmizáció pedig végképp nem szükséges ahhoz hogy autodidakta módon megtanulj rajta járszani. Azt is csak zeneiskolában kérdezik de elárulom hogy a kottából olvasás is csak azért kell hogy leírt pl. klasszikus darabokat megtanulj. Én hallás után tanultam gitározni, basszusgitározni és 2 hónap után egész jól ment! (Akordok szólók stb stb . .) Nemsokára kezdek hegedülni én is (Ez afféle családi örökség). De ha nagyon szeretnél "hangok szerint" játszani, akkor lehet kapni a neten ilyen matricákat amiket a fogólapra teszel és mutatja milyen hang szóval nem egy nagy ördöngősség. Ami a nehéz a hegedűben igazából szerintem az a vonótartás. Ez egy csomó gyakorlással jár mire kitapasztalod a helyes tartást. Nekem szerencsére van előképzettségem, (jazz)szaxofonos vagyok. Viszont, húros hangszeren más játszani, mivel a fogólapon kromatikusan követik 1mást a hangok meg stb stb . . . Szerintem csak az A B C -s zenei hamgokat kell kitapasztalni, hogy hol helyezkednek el, ebben segíthet a fent említett matrica, vagy hallás után félhangonkét is kikeresheted a hangokat pl. C , C# , D , D#, Stb, Stb . Amiket a kottában láthatsz ezeket is egész könyen meg lehet tanulni(ha szorgalmas vagy akár 1 hét alatt is). A fentihez még hogy, eddig amíg muzsikáltam több zenésszel, egyik se kérte hogy szolmizáljak XDD. De szerintem jobb lenne azért tanárral, az a biztosabb, ez csak végső megoldás legyen. Remélem segítettem..XD Sok szerencsét!!
2020. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Előzőhöz még: 3. vagyok és sztem ehhez tehetség is kell lefelejtettem XDDD mázli van ha van benned(is) 1 vonóval mert akkor fux h sikerül XDDD
2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
*Fix
2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beírod youtubba szt ott van
2020. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért a szolfézs, bár én nem tanultam, irtó sokat tud segíteni! Nem fogod többé a hangokat a hegedűn össze-vissza keresgélni. Megtalálod az alaphangot, onnantól kezdve pedig megtalálhatod a többit
2020. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval így folyékonyan tudsz majd játszani, érted majd a zene nyelvét
2020. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!