Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok fakultációt?

Figyelt kérdés

Tudtátok már, hogy mik szeretnétek lenni?

Megbántátok a választást?

Mi volt a legmeghatározóbb a döntésben?

Valaki adott ezzel kapcsolatban tanácsot vagy tájékoztatást?

Sokban befolyásolta ez a döntés a jövőtöket?

Miket vettetek fel?

Végül emelt szinten érettségiztetek belőle, vagy útközben meggondoltátok magatokat?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 5. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tudtam milyen irányba szeretnék továbbtanulni és ez alapján választottam matekot, infót (ez volt a választható érettségim) és törit

a törit igazából csak azért, mert úgy voltam vele, hogy ha több az óra, akkor biztos jobban fog menni az érettségin, de ezt az egyet megbántam, mert mint kiderült, nem volt rá semmi szükség és csak szenvedés volt


egyik osztályfőnöki órán foglalkoztunk pályaorientációval, kitöltöttünk pár tesztet és az iskola részéről ennyi volt

anyukámmal viszont beszéltem erről többet


nálam semmit nem befolyásoltak a választott tárgyaim, alapból matek tagozatra jártam, szóval azt csak megtartottam, az infó jó volt gyakorlásra, de anélkül is jól sikerült volna és a töri meg mint írtam, nekem szerintem felesleges volt, mivel nem emelteztem belőle (nem is akartam korábban se)

2020. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én emelt biológiát tanultam 4 éven át, mert úgy volt, hogy orvos szeretnék lenni. 11-ben felvettem a kémia fakultációt, de év végen ott is hagytam, mert úgy éreztem mégse vagyok elég elhivatott. Végúl rátaláltam arra a szakra, amely tökéletes lesz számomra, így eleg csak bioszból emelteznem. :) majd szerdán
2020. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

* végül

* kell emelteznem

Bocsi

2020. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz volt dönteni, szinte az összes faktot kipróbáltam a 2 év alatt. Szerintem elég gyakori jelenség,hogy a tanárok gyorsan próbálnak rábeszélni, hogy válassz egy szakot már 10.-ben és az ahhoz szükséges érettségitárgyakból fakultálj, hiszen ilyenkor még annnyira fogalmad sincs semmiről, hogy szinte biztos, hogy váltani fogsz. Ezt valamelyik iskola támogatja, de valamelyik nem. Én azt sem tartanám rossz ötletnek, ha lenne egy hónap például, amikor bármelyik órára bejárhatnál, hogy meglásd melyik fakt tetszik. Egyébként nyilván kiindulhatsz abból is, hogy miből vagy jó, nem kell feltétlenül egyből egy szakhoz kötni. De ilyen szempontból a magyarral vigyázz, mert ha ott faktos vagy, akkor szinte muszáj emeltre menned, mert a közép és emelt erettségi között elég nagy a szakadék.
2020. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vegig azt hittem mindenfele kulso nyomas alapjan, hogy orvos szeretnek lenni, igy felvettem a biosz-kemia fakot.

Nyilvan megbantam, ettol fuggetlenul leerettsegiztem mindkettobol, de ott mar tudtam, hogy en ezt nem fogom birni, igy elmentem vegyeszmernokire.

Ezek alapjan befolyasolta, de szerencsemre hamar rajottem, hogy ez igy nem oke, es hala a jo matek es angol erettsegimnek atmentem kozgazra.

2020. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb 9.-es korom óta tudtam, hogy melyik egyetemre szeretnék menni, melyik szakra. Mivel vegyészmérnök szerettem volna lenni, ezért a kémia és a matematika fakultációt választottam. A matek választásakor az is szerepet játszott, hogy aki az alap csoportot vitte tanár, őt ki nem állhattam, mert elég gyengén tanított.

A kémia fakultáció is elég gyenge volt, ezért inkább előrehoztam az érettségimet belőle.

Kémiából emeltszintűztem, matekból végül azért választottam a közepet, mert az összes lehetséges plusz pontom megvolt már, és így jobban jártam a középszintű érettségivel.

Szüleim részéről annyi "nyomás" volt, hogy szerették volna, ha egyetemre megyek, így a lovász szakmunkást kizárták. (ebben így utólag teljesen igazat kell hogy adjak nekik). Sulitól pályaválasztásban nem kaptunk segítséget, mondjuk több mint 10 éve érettségiztem, azóta ez remélem változott :)

2020. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!