Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezekkel a jellemzőkkel kizárt...

Ezekkel a jellemzőkkel kizárt a mérnök informatika?

Figyelt kérdés

Sziasztok


10. osztályos vagyok és a továbbtanuláson gondolkodok.

Angolból már van egy középfokú nyelvvizsgám, és igazából humán embernek tartom magam, mert a nyelvek, a töri mindig is jobban vonzottak, mint a reál tárgyak.


Viszont hobbi szinten szoktam javítani ismerősöknek gépeket, szoktam forrasztani, biztonsági kamerarendszert is telepítettem és tök érdekesnek találom azt az utat pl. amikor kiszűröm hogy vajon szoftveres/hardveres baja van a gépnek stb... Ugyanakkor irtózok a matektól, fizikától, excelben egy összetett függvényt nem tudok összedobni magamtól és a programozás is teljesen hidegen hagy, nincs olyan vízióm hogy fejlesztő legyek... illetve nem hiszem hogy gépösszerakásból meg ilyenekből jól meglehetne élni, meg ehhez nem is kell egyetemet végezni...


Ha meg azon gondolkodom, miből kéne majd emelteznem, akkor leginkább az angol lenne az, meg esetleg a töri (alapból is töri szakra jelentkeztem a gimibe, nem vettek fel, viszont lesz fakultáció). És humán vonalon érdekelne esetleg az anglisztika, és lehetnék akár (magán)tanár mert szeretek ismereteket átadni, esetleg közgazdász mert ott is lehet alkalmazni a nyelveket, és ott nem olyan erős a matek, tehát sok lehetőséget át lehet gondolni.


Ti mit gondoltok? Milyen irányba induljak?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2020. máj. 6. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én másodéves mérnökinformatikus hallgató vagyok. Most fogom itthagyni. Pont a fizika és a matek miatt. Rohadt nehéz, és nagyon komolyan veszik. Szivatás is megy ezerrel. Szóval szerintem hagyd ezt a szakot. Főleg úgy, hogy a programozás sem érdekel. Mert elég sok van abból is, és nem a legkönnyebb, ha nincs érzéked hozzá.


Közgazdászból sok van, szóval én azt kihagynám. Az anglisztika meg nem tanárt képez. Nem rossz választás a magántanárkodás, csak akkor angol tanári szakot válassz, ne pedig anglisztikát.

2020. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor még egy érv, hogy ne infó legyen.
2020. máj. 7. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyedben én azért nem vetném el teljesen az informatikás vonalat sem. Vannak belőle felsőoktatási szakképzések, ahol nem olyan kemény az elmélet amit leadnak, meg pár éve üzemmérnök-informatikus nevű BProf is indul, ez is gyakorlatibb képzés (felvin utána tudsz nézni ezeknek).


Szerintem egy anglisztika szakos diplomának önmagában nincs nagy munkaerőpiaci értéke. Arra jó, hogy legyen egy diplomád, multikhoz titkárnak, asszisztensnek vagy ügyintézőnek vagy SSC-hez ügyfélszolgálatosnak felvesznek vele. Csak akkor mennék oda, ha nagyon érdekelne a dolog vagy ha mindegy milyen diploma csak legyen alapon keresnék valamit.

2020. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!