Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri úgy két...

Szerintetek megéri úgy két nyelvszakos tanárira menni, hogy nem akarok tanár lenni?

Figyelt kérdés
Van, aki úgy ment oda, hogy már előre tudta, hogy nem akar a közoktatásban elhelyezkedni? Megbántátok a képzést?
2020. máj. 7. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
De akkor mi a cél vele?
2020. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1: azzal még bármi lehet, dolgozhat nyelviskolában tanárként, tarthat magánórákat, a nyelvtudás miatt egy multihoz is simán felveszik.
2020. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én azt, hogy "nem akarok tanár lenni" úgy értelmeztem, hogy nem akar tanítani, sem a közoktatásban, sem azon kívül, sehol.... Ha mondjuk az el tudod képzelni, hogy pl. nyelviskolában tanítasz stb., akkor úgy lehet értelme a tanári szaknak. Mindenben más esetben pedig szerintem nem érdemes tanári szakot választani, hiszen az konkrétan egy pedagógus képzés, a tanításra próbálnak felkészíteni, lesz iskolai gyakorlatod stb., tehát he mindez nem érdekel, akkor nem érdemes elvégezni. Ha mindenképpen nyelv, akkor ebből a szempontból szerintem jobb választás a nyelvszak, ahol minorként szintén felvehetsz egy második nyelvet és mélyebb ismereteket szerethetsz.
2020. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a közoktatásban nem akarsz tanítani, de azt el tudod képzelni vagy az érdekelne, hogy nyelviskolában taníts, esetleg korrepetálj magántanárként, akkor megéri, más esetben nem. Akkor menj sima nyelvszakra, ha az érdekel, bár azokkal szerintem egy fokkal nehezebb elhelyezkedni.

Én is 2 nyelvszakos tanárira akarok majd menni, de engem konkrétan a tanítás is érdekel és tanár szeretnék lenni. Eleinte az anglisztika volt a tervem, de arról letettem, mert azzal a diplomával nem taníthatnék.

2020. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!