Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntsem el hogy miben...

Hogy döntsem el hogy miben vagyok tehetséges?

Figyelt kérdés
A kérdés elég fura, de nagyon rosszul érzem magam. 10.évfolyamos vagyok jövőhéten fakultáció választás lesz, és nem tudom mi szerint döntsek. Nem érzem magam különösen tehetségesnek semmiben ami nagyon rosszul érint. Továbbtanuláson gondolkozom, de nem tudom melyik szakiránynál nézzek körül mélyebben. Esetleg van valaki aki hasonló helyzetben van/volt, mi szerint döntöttetek? Nagyon fontos lenne.

2020. máj. 8. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiből 5-ös vagy.
2020. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmiben nem érzed magadat tehetségesnek és semmi sem érdekel különösebben? Milyennek ítéled meg szakmailag a tanáraidat? Ennek köze lehet ahhoz, hogy semmi sem kelti fel az érdeklődésedet.

Az eddigi tananyagban és a jövőbeli tananyagban nincsenek olyan részek amik lázba hoznak? Ha már csak egy anyagrész van már jó kiinduló pont...

2020. máj. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam anno. Egyik tárgy se érdekelt, semmiben sem voltam kiemelkedően jó és nekem is hasonló fejtöréseket okozott a fakultáció-, később pedig az egyetem választás is. Én akkoriban egy olyan tárgyat választottam faktnak, amivel amúgy semmire nem mentem, csak szerettem a tanárt, jól tanított és érettségitárgy is volt. Végül semmiből nem csináltam emeltet érettségin, viszont még mindig nem tudtam, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni és a pályaválasztás határidejének lejárta rohamosan közeledett. Kb. 3 nappal előtte arra jutottam, hogy elmegyek óvodapedagógusnak. Az olyan egyszerűnek tűnt, végülis ki ne szeretné a gyerekeket. Aztán egy elrontott internetes jelentkezés miatt nem kerültem be a kiválasztott egyetememre. Eleve béna vagyok az internetes dolgokban, és hát azt hittem, hogy csatoltam a nyelvvizsga eredményem, de a határidő lejártával kiderült, hogy mégse, így pont nem lett meg a szükséges pontom, hogy bekerüljek a szakra. Szóval elkezdtem egy OKJ-s tanfolyamot szeptembertől, ami az óvodaped. szak kishúga és kiderült, hogy valójában mennyire iszonyat távol áll tőlem az a hely, ahova majdnem felvettek. Utáltam minden egyes percét, nem jöttem ki jól a gyerekekkel, később pedig nem is jártam már be az órákra, aztán kiiratkoztam. Ekkor megint tanácstalan voltam, hogy akkor most mégis hogyan tovább. A továbbtanulásos könyv már gyakorlatilag rongyos lett, annyit olvastam és kerestem a szakok között. Aztán, mint valami isteni szikra, eszembe jutott, hogy icipici korom óta iszonyatosan imádom az állatokat és a természetet és gondolkodtam is még előtte, hogy biológiára kéne mennem, viszont ahhoz karöltve tartozik a kémia is, amiben meg enyhén szólva soha nem jeleskedtem. Végül természetvédelmi mérnökire mentem és imádom. A legnagyobb visszaigazolás számomra az volt, hogy mivel kellett egy természettudományi tárgyból érettségi a felvételihez, így a bioszra esett a választásom és nulla tanulással összehoztam egy négyes középszintű érettségit. Akkor tudtam, hogy jó helyen leszek azon a szakon. Ha minden jól megy, jövő januárban végzek. Bár ezzel az alapszakkal valószínűleg nem tudnék elhelyezkedni, de nem is ez volt a célom, hanem, hogy ebből tovább tudjak tanulni és később etológus lehessek, kutathassak és kutyákkal foglalkozhassak. Ebből csak azt akarom mondani, hogy ne görcsölj rá ennyire, mert jönni fog magától. Korábban egyáltalán nem érdekeltek azok a tárgyak, amit középiskolában tanítottak, hármasnál soha nem voltam jobb tanuló, viszont egyetemen olyanokat tanulunk, amik akarva, akaratlanul megmaradnak, mert érdekel, amit ott oktatnak, vannak sikerélményeim és eddig az összes félévemben kaptam ösztöndíjat is. Nézz magadba, mi a legnagyobb vágyad, amit valaha elszeretnél érni, mivel szeretnél foglalkozni, aztán építsd fel szépen magadban, hogyha ezt szeretnéd csinálni, akkor milyen tárgyak állnak hozzá a legközelebb és ahhoz mondjuk milyen felsőoktatási szak passzolna. Szépen lassan ki fog tisztulni, hogy merre tovább, nem vagy vele elkésve, ne aggódj. Sőt, iszonyat ritka és mázlista az, aki tizedikben már tudja, hogy mi szeretne lenni, ha "nagy lesz" :)
2020. máj. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érettségi után dolgoznod kéne egy kicsit mielőtt továbbtanulsz.
2020. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, főleg a #3-nak. Örülök neki, hogy megtaláltad mivel szeretnél foglalkozni :)
2020. máj. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!