Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen még most sem tudom...

25 évesen még most sem tudom mit kellene tanulnom, dolgoznom mi az amiben jó lennék és amit szeretném. Hogy találhatnék rá az utamra?

Figyelt kérdés

A múltam röviden: Most kisbabával vagyok itthon, így nem az az első hogy karriert csináljak. De ha elképzelem magam a jövöben, nem tudom még azt se mi az amivel szivesen foglalkoznék. Leérettségiztem, elkezdtem az egyetemet, de rájöttem hogy abszolút nem azt szeretném tanulni (egészségügy volt) így abbahagytam. OKJs képzést végeztem el, pénzügy számvitel. Dolgoztam ügyintézőként, illetve küldöldön is, de semmi szakmába vágót. Van 2 nyelvvizsgám, most 3. nyelvből szeretnék, esetleg angol felsőfokút (ahhoz nem érzem magam felkészültnek egyelőre)

Én egy érdeklődö, segítőkész embernek tartom magam, aki ha olyan csinál amit szeret akkor szívet lelkét beleadja, és szeretem magam beleásni az adott témába. A szorgalmammal voltak gondok, amit nem szerettem arra nehezen vettem rá magam. A családomban mindenki diplomás, így én vagyok a lúzer fekete bárány aki még "lediplomázni se képes" és normális önálló keresettel rendelkezni sem. Holott mberileg nem hiszem hogy kevesebb lennék tőlük. Gyerek mellett is nagyon szeretnék felsőfokú végzettséget szerezni, és valóban olyan dologgal foglalkozni aminek értelmét látom. A pénzügyre ráállt az agyam, viszont nem az én világom hogy pl könyveljek egész életembe mert egészen biztosan kiégnék miatta. Ennél kreatívabb és elvontabb vagyok. Pszichologia érdekelne, (lehet többször kéne jelentkezni, érettségizni hogy felvegyenek a pontszamok miatt) vagy szívesen dolgoznék szociális területen is, (gyógypedagógia talán) segítenék másokon, hogy valóban úgy érezzem szerves része vagyok a társadalomnak, és a segítségemmel másokat viszek elöre. A gazdaságtudomány a pénzügy számvitel miatt jött szóba nálam. Meg tudom tanulni, de a halálomat éreztem a számoktól amikor pár napig csak számvitel óránk volt. Viszont viszonylag könnyen meg tudtam tanulni, másokhoz képest legalábbis. Egy gazdaságtudomány kar elvégzése esetén látok esélyt egy jobb fizetésre. A többi területen kevésbé. (Pszichológiában igen, de az sok-sok év lenne még)

Nyugtassatok meg hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy 1 gyerekkel az életembe se tudom hogy mi az amiben jó lennék. Mások érettségi után rögtön mennek egyetemre és haladnak elöre az életbe. Szeretik amit csinálják, jól is keresnek (nyilvan vki igen vki nem)

Én sajnos nem találtam meg mi az amit a magaménak éreznék. És nem is szeretnék lemondani arról hogy olyan dolgot csináljak amiről azt gondolom arra születtem.


2020. máj. 10. 17:07
 1/2 A kérdező kommentje:

Még annyival kiegészítenem hogy alapból en szomjazok a tudásra, lelkesít engem, ezért is szeretnék egyetemen tanulni és ezért tanulok most pl nyelveket.

És tippeket is szivesen vennék, milyen szakok és képzések vannak, ha vki esetleg vmi hozzám illőt talál, próba szerencse :D

2020. máj. 10. 17:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézz körül a műszaki vonalon. Ott is vannak érdekes területek, melyekkel még jól is lehet keresni. Írtad, hogy a számok világa nem idegen számodra, így azt gondolom, hogy kis ismeret frissítéssel rá tudod magad hangolni a reál irányra. 25 évesen még simán tudsz diplomát szerezni, akár még többet is, csupán elszántság kell hozzá, főleg a pici mellett. A digitális oktatás a pandémia végett, exponenciális fejlődésnek indult, gyakorlatilag ma már szinte mindent meg lehet tanulni otthon, hála az internetnek.

Kis motiváció: egyik ismerősöm, három műszakos munkarend mellett (úgy hogy a feleségével a két gyereket neveltek), szerzett mechatronikai mérnök diplomát, és azóta a szakmájában dolgozik, nem kevés fizetésért.

2020. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!