Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell ennyi házit adni...

Miért kell ennyi házit adni szünetre?

Figyelt kérdés

Azért hívják szünetnek, emrt akkor SZÜNETEL a tanulás, pihenünk. Különben miért lennének szünetek?


Tavaszi szünetre is sokkal több házit kaptunk, mint egy normál napon. Most az érettségi szünetre is naponta tantárgyanként 2-3 oldalnyi feladat volt.


Mi bajuk a tanároknak? Nem csak most ilyenek. mindig is ilyenek voltak.


megőrülök. alig alszom, folyton stresszelek, hogy már megint mennyi tanulni való van, csoda, hogy határidőre végzek.


Jaa, és az igazgatónak külön kérése volt, hogy NE adjanak házit semmilyen szünetre, erre 1-2 tanár kivételével mindenki adott. és sokkal többet. Ezt az osztályfőnök mondta osztályfőnökin. Mármint azt, hogy az igazgató kérése stb stb


2020. máj. 11. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Valamit félreértettél. A nyári szünet csak egy hónap múlva kezdődik.
2020. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Az érettségi szünet nem igazi szünet. Az én sulimban pl. soha nem is volt, rendesen volt tanítás, csak délután.


Ha az igazgatónő így döntött, akkor szóljatok az ofőnek, hogy egy két tanár nem jól jár el.


Amúgy egy házin mit lehet stresszelni?

2020. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ezen mit kell stresszelni? Időben el kell kezdeni mindent.
2020. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Csak az alsóban van, hogy hétvégére és a szünetekre nem adnak házit. Felsőtagozaton és középiskolában már ilyen nincs.


Az iskolában jellemzően 30+ tanóra van hetente. A digitális oktatással járó idő + a házi eléri nálad a heti 30 órát?


OFF: a felsőoktatásban jóval több beadandód, tanulnivalód lesz rövidebb határidővel mint most van.

2020. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

10.-es vagyok egyébként.. Csak az egész napomat azzal szrom el ,hogy itt ülök a gép előtt reggel 9 től, este 6-ig jobb esetben és írogatom a beadandókat. Egy felnőttnek könnyű, persze, ha adnak 120 oldal matekfeadatot tíznél ksiebb számok összeadásával 2 perc és végeznék. De ha új dolgot tanul az ember nem megy olyan könnyen. Rengeteget stresszelek, idegeskedem, mert nem értem, nem tudom, jön a következő feladat stb stb..


Tudtommal a szünet szó jelentése az, hogy valami szünetel. ahogy a kérdésben is írtam. Az igazgató is kérte, hogy NE ADJANAK házit, mert teljesíthetetlen és túlhajszolnak minket. Nem értem mit nem lehet ezen megérteni. A tanárnak is könnyebb. Mindenkinek.

2020. máj. 11. 15:25
 6/10 A kérdező kommentje:
2# egy-két? az összes, kivéve 2-t.. összesen 13 tanár. 13 tantárgy napi 3 oldal minimum. és ez mind kitöltögetős feladat, másolós, van ,hogy egy egész oldalt tele kell írni németül. ez 30 perc. és még van 12 tantárgy. amiből szintén kell jegyzetelni, írni, kitölteni.. Az egész osztály plusz a szülők is írtak már az ofőnek,meg beszéltek is vele ,hogy ezen változtatni kéne, mert ez így embertelen.
2020. máj. 11. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

A helyedben tizedikesként nem a szünet szón lovagolnék. Ha tovább akarsz tanulni egy jó érettségivel akkor szerintem gyorsíts a tempón. Javaslom alkoss tanulópárt valakivel akivel ugyanazt tanuljátok és segíthettek egymásnak.

Vedd úgy, hogy a tanárok nem a szünetre adnak házit, hanem a szünet előtti utolsó tanítási nap délutánjára, rosszabb esetben a szünet utáni első tanítása nap hajnali óráira.


9-18 óráig a gép előtt ülsz, az tényleg sok. Próbáljatok meg beszélni az igazgatóval is.

2020. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szín ötös vagyok, az érettségivel nem lesz gond. egyetem is be van lőve :) itt csak az a gond, hogy túlhajszolnak minket, nem hagynak elég pihenőidőt, ráadásul tök felesleges feladatokon rágjuk magunkat. nem jut idő az igazi dolgokra..
2020. máj. 11. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen felfogással inkább ne menj egyetemre. Itt már nincs szünet, non-stop tanulni kell, beadandót írni, stb. Ha már most nem bírod a középiskolában, akkor mi lesz veled az egyetemen? Keseregsz, hogy ennyit, ülsz a gép előtt. Egyetemen hálás leszel, ha csak ennyit kell....
2020. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

10.-ben színötössel még ne bízd el magad....


De mondtuk, forduljatok az igazgatóhoz, hogy nem bírjátok, a döntése ellenére is kaptok feladatokat stb.

2020. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!