Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért kell a téli szünetre is...

Miért kell a téli szünetre is házit feladni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4. osztályos és nem tud felhőtlenül kikapcsolódni a szünetben sem, mert nem elég, hogy minden nap 6 órájuk van, még a téli szünetre is rengeteg házit kaptak. Minden nap csinálta és még most is azt csinálja..

2017. jan. 2. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nalunk ez soha nem volt. Harom iskolas gyerek van.
2017. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Mi ezért váltottunk iskolát.

Állami suliba járt, botrányos mennyiséget adtak fel naponta, szünetekre.

Sajnos rossz volt az osztály magatartása nem haladtak jól így sokat kaptak házinak.


Waldorf suliba jár, semmi házit nem kapott a szünetre :)

2017. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Az anyja vagy, talán segíthetnél neki! Ha máshogy nem, akkor elmondod, hogy mit hogyan kell csinálnia. Tudod, a házi feladat sima gyakorlás, ezzel ellenőrzi le a tanítónéni, hogy a gyerek mennyire foglalkozott az anyaggal.
2017. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is ez van:(

Én írtam papírt a tanároknak,hogy a gyerekem nem fogja megcsinálni a házikat,mert a szünet nem az iskoláról,hanem a pihenésről szól!

2017. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

#2-es válaszoló:

És szerintem a tanárnak nem tűnik fel,hogy a szülő csinálta meg őket?

Egyébként,hogy írhatsz egy gyerekre olyat,hogy "kis nyomorult"?

2017. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es és 4-es válaszoló! Sokat segítettem neki és szerencsére nem nyomorult, hanem egészséges gyerek. Aki nyomorultnak nevezi, magából indul ki.
2017. jan. 2. 19:11
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Másodikos a gyerekem,de nem kapott házit.

Persze ettől független folyamatosan tanultunk egész szünetbe mert csütörtökön írják az első témazárót és jövőhéten meg az összes többit :S

2017. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Elsos es negyedikes gyerkoc van.

Nem kaptak hazit.

Oszi szunetre kaptak,de meg napkoziben megcsinaltak.

Ettol fuggetlenul gyakoroltunk a szunetben.

Nem kinoztam oket,szivesen gyakoroltak,es nem napi tobb orat,mindig csak egy kicsit.

Most boldogan varjak a sulit,mert a tanito neni megdicseri oket.

2017. jan. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Lányom másodikos. Állami Kéttannyelvű suliba jár, nekik is 6-7 órájuk van. Néha van valamennyi házi magyarból, de azt még a napköziben megcsinálja. Hétvégére, szünetekre nem szoktak házit adni, csak a tükörjavítást kell megcsinálni matekból.
2017. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 klopusz ***** válasza:
90%

Az általános suliban, ahova a fiam jár (most hatodikos) az igazgatónő elve szerint a szünet pihenésre van, nem tanulásra. Ezt a tanárok be is tartják.


Gimnazista gyerekeimnek viszont volt szünetre leckéjük. Egyiknek kötelező olvasmányt kell(ett volna) elolvasni és feldolgozni, a másiknak érettségi tételeket kidolgozni egy-két tantárgyból.

Én viszont úgy gondolom, hogy ha a tanár a szünet alatt pihen (nem javít dolgozatot, nem foglalkozik iskolai dolgokkal), akkor ne várja el a gyerekemtől ennek ellenkezőjét.

2017. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!