Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlanátok...

Milyen szakot ajánlanátok annak, aki diplomata akar lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ősszel kezdem a végzős évemet a gimiben és ilyesmi irányba szeretnék továbbtanulni, legalábbis az EU-s politika és gazdaság nagyon érdekel. Nézegettem a Felvit és a ponthatárokat, de nem jutottam közelebb a megoldáshoz.

Esetleg aki ilyen szakon vagy céllal tanul egyetemen, szívesen fogadom a tanácsokat üzenetben. Köszi!



2020. máj. 12. 14:46
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Igazából bármilyet, nekem az egyik (TéT) szakdiplomata ismerősöm okleveles biológus meg valami közigazgatási vagy közgazdasági oklevele is van. Sokkal többet számít a nyelvismeret, együttműködési tapasztalat, a kommunikációs készség, a jellem, a büntetlen előélet, lakhely, egészségügyi állapot, jogosítvány.

Állásajánlatoknál is annyi szokott csak lenni, hogy "felsőfokú iskolai végzettség", ellenben van egy halom más kikötés.

2020. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi tanulmányok szakot.
2020. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 QQRIQ20 ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányok/kapcsolatok. Vagy esetleg egy gazdasággal kapcsolatos szak.
2020. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Nemzetközi tanulmányokat nagyon sokan elvégzik, akkor már inkább jogász (mondjuk azt is, de mégis több meló, kicsit magasabb a munkaerőpiaci értéke, több lehetőség/ráépüléses képzés) és utána egy szakirányú továbbképzés

Andrássy Egyetemen úgy hallottam, hogy van valami nagy presztízsű diplomataképzés például

2020. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!