Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs lehetőségem diplomatává...

Nincs lehetőségem diplomatává válni, de mégis egyedül a nemzetközi jog és a nyelvek érdekelnek. Mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Nincsenek kapcsolataim ahhoz, hogy érvényesülni tudjak ezen a pályán, de más terület meg nem motivál. Jelenleg nyelvszakon vagyok (orosz), mellette tanulok más nyelveket is. A nemzetközi tanulmányokról csak rosszat hallani, a joghoz pedig már nincs elég félévem. Ezeken kívül van olyan képzés, amin hasonló dolgokról tanulhatok és nem teljesen dőpocsékolás? Hobbiból is szívesen elvégezném, de sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy halmozzam a felesleges diplomákat. Tudom, hogy diplomata nem lehetek, de létezik esetleg valami olyan lehetőség, ahol hasonlóan nemzetközi ügyekkel foglalkozhatok? Vagy abszolút esélytelen az egész?
2018. febr. 16. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség ,hogy kapcsolatok nélkül nem megy. Nekem van diplomata ismerősöm, 0 kapcsolata volt a pálya elején. Mindent maga épített fel egyedül,kapcsolatokat is. Van pár diplomája most már, és ki tudja hámyadik országba delegálták mint diplomata.

Én nt-re járok,önmagában nem ajánlom,de pl egy nemzetközigazdálkodás diplomával,amit kiegészítesz egy tolmácsképzéssel remek erre a pályára.

2018. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!