Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon bizonytalan vagyok a...

Nagyon bizonytalan vagyok a továbbtanulással kapcsolatban. Valakinek van bármilyen ötlete, tanácsa?

Figyelt kérdés

Még csak tizedikes vagyok,de mint a többség,én sem szeretném utolsó pillanatban eldönteni a bizonyos "mi leszek ha nagy leszek" kérdést. A választásom azért is bonyolult mert sok minden érdekel.

Gondolkodtam az orvosin,mert szeretnék embereken segíteni,érdekel az emberi test.Bioszból és kémiából is ötös vagyok,habár egyik se favorit tantárgy.

Aztán ott van a másik irány:nagyon szeretem az idegennyelveket,más kultúrát,történelmet,földrajzot.2 középfokú nyevvizsgám már van(angol,német)keszülök a felsőkre,emelett spanyolul is igyekszem tanupni. Érdekel a politikai irány,a diplomata munka nagyon vonz,ezért gondoltam a jogra.A bökkenő,hogy sok helyen olvastam az ilyen álláshoz kapcsolatok kellenek.Ha elhatározom magam,akkor szerintem nem lenne lehetetlen,egyetem alatt ki tudnék építeni kapcsolatokat,merr nyitott és céltudatos vagyok.Ezzel az a bajom,hogy korántsem olyan biztos,mint az előbb említett orvosi.

A harmadik amim gondolkoztam,az a nemzetközi gazdálkodás.Akár ezzel is el tudnék menni diplomata irányba és ha változik a tervem,lehet,ezzel több esélyem lenne érvényesülni,viszont a matekot nem szeretem.


Tudom,nehéz eset,tudom magamról.Ám bármilyen építő jellegű hozzászólásnak én örülök.


Ui.(tudom,hogy az orvos az hivatás,stb,stb,de én már találkoztam olyannal,aki 12.ben,vagy később jött rá,hogy orvos szeretne lenni)



2020. máj. 1. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vagy olyan okos, hogy orvosit vagy jogot végezz, akkor ne menj nemzetközi kapcsolatokra.

Ha a biosz és a kémia nem a kedvenced, ne menj orvosira.

Mennyire vagy szorgalmas, kitartó? Az orvosin és a jogin is sokat kell magolni...

Vannak tesztek, ami segít a döntésben, próbálj ki egyet-kettőt.

2020. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló helyzetben voltam tavaly, mint te. Én a történelem mellett és a nyelvek mellett döntöttem, amit végül nem bántam meg. Tudom, hogy nekem például a biológia és a kémia egyáltalán nem menne. Nem azért, mert buta vagyok belőle, hanem azért mert csak szimplán nem érdekel.

Azt akarom ebből kihozni, hogy hallgass a szívedre. Ne itt a gyakorin döntsék el neked. Te jobban ismered magadat :)

Hasonlóan én is feltettem tavaly egy ilyen kérdést és jöttek azok akik az orvosi mellett agitáltak. Végül ellenük döntöttem és ma már nem bánom. Imádom a töri faktos órákat, többek közt én vagyok az egyik legkiválóbb az évfolyamon. Ezt annak köszönhetem, hogy magamra hallgattam és nem másra.

Ha a jog érdekel, menj bátran ( én is oda készülök) ne az foglalkoztasson, hogy kapcsolatokra van szükség. Ha kiemelkedő leszel a szakmában nem kell majd ilyen problémával szembenézni.

Az orvosi is jó választás. Hasonlóan, mint te én is gondolkoztam ezen. De végül beláttam, hogy a kémia és biosz faktokat kevésbé élvezném és csak fejfájást okozna számomra :D Másrészt, több orvostanhallgató ismerősömmel beszélgettem már és rájöttem, hogy én nem lennék képes olyan dolgokra, amiket ők a klinikákon a gyakorlat idején véghez visznek.

A gazdaságtudományokról nincs sok tapasztalatom. Ha töris vonalban gondolkozol, akkor akár gazdasági pályát is megcélozhatsz. :)

Végezetül kívánom, hogy váltsd valóra az álmaidat :)

2020. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
83%
Feel you 👀 Szintén 10-es vagyok és nemzetközi tanulmányokon gondolkozom. Gyakon utána néztem és nem írtak sok jót a karról, most keresek b tervet 🥺
2020. máj. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó az a felfogás, hogy rosszat írtak róla, ezért nem odamegyek.

Egyértelmű, hogy téged a politika érdekel, dolgozhatsz a hazai, nemzetközi igazgatásban, ENSZ-nek, amit akarsz. Azt írod, a biológia, kémia nem favorit tantárgy, az idegennyelveket viszont nagyon szereted. Tényleg latinul szeretnél magolni(tudom a latin vonzó lehet benne, halott nyelv, nincs benne az élő nyelvek lelke, hogy beszélgetni tudsz. Tudod eleve úgy kezdik nulláról a nyelvtanulást, hogy hola como estás, meg jelen idő, na itt a declinatiokkal meg szavakkal fogsz találkozni csak.) olyan folyamatokat, amik igazából nem érdekelnek? Mikor tanulhatnál nyelveket, amit tényleg élvezel, mikor elmehetnél országokba megismerni azok kultúráját?

2020. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Qui cupit, capit omnia.
2020. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Jogász, orvos, gyógyszerész ezekkel a szakmákkak jól el tudsz helyezkedni külföldön
2020. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mint orvosis írok, illetve lassan volt orvosis.

Ha nincs benne szíved lelked ne menj orvosira! Nem, nem csak a betegek miatt mondom.

Mindenkinek mondják, hogy milyen nehéz az orvosi, de én se hittem el/fogtam fel mennyire is nehéz, amíg nem jártam ide. Kiprésel belőled mindent, rengeteg idő és energia, csak az tudja végigcsinálni, aki minden porcikájával ezt akarja.

Én úgy vágtam bele, hogy szeretnék embereken segíteni, jól ment a kémia, biológia és tetszett maga a szakma, de ez nem elég, így most fogom abbahagyni, mert egyszerűen tönkre tesz.


Szóval jól gondold meg. Az orvosit 2 féle ember végzi el: aki mindent megtesz és kibír érte, annyira akarja és akinek a szülei hátszelet adnak.

2020. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2020. máj. 16. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egy elég régi kérdés, de itt a nemzetközi gazdálkodás és a nemzetközi kapcsolatok szak hogyan folyt össze? Mert a kettő nagyon nem ugyanaz.
2021. máj. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem írok szakot , remélem nem későn válaszolok a poszt megjelenését illetően. Nagyon fiatal vagy nem kell elhamarkodni semmit , mire oda jutsz 100 x átgondolhatod és ez sosem szégyen . Én azt javaslom légy nyitot , tanulj olyat amitől szabadnak érzed magadat és nem csak az éveket számolod . Hallgass a saját megérzésedre , olvass , tájékozodj az egyes szakokról , olyan emberektől akik jártasak az adott tudományban . Mire oda jutsz tudni fogod mit válasz. Nézd meg , hogy az adott szakon , mely tárgyak vannak és azok mit takarnak!
2021. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!