Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri átmenni a másik egyetemre?

Megéri átmenni a másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Jelenleg gazdasági vonalon tanulok, második féléve, elég gyenge eredményekkel (corvinus emberi erőforrások),de soha nem akartam matekos munkával/tanulmányokkal foglalkozni,nem is vagyok jó benne, a két "legrosszabb" érettségi tárgyam is a matek+informatika(ami itt kb az alap emelt szinten). Csak azért jelentkeztem ide első helyen, mert azt hittem hogy a humán erőforrásokon humán tárgyak kellenek majd. Mindig jogra akartam menni, de nem bíztam az érettségi sikerességében így be sem jelöltem (meg lett volna). Megéri otthagyni a corvinust, és 2021 szeptemberében 22 évesen elkezdeni valamelyik jogi egyetemet, vagy pénzügyileg esetleg sokkal jobban megéri a gazdasági vonalon szerzett diploma?

2020. máj. 12. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
igen, hisz gondolj bele, ha még meg is lesz a diplomád, de nem szereted azt amit kell majd csinálnod egy életen át, mihez fogsz kezdeni. nyilván, váltani mindig lehet, meg ugye egy csomó embernél ez nagyon felkapott, de szerintem most még jobb helyzetben vagy, hogy most jöttél rá, hogy ez nem a te utad, minthogy évekkel később essen le a tantusz. válts szerintem, ha azt érzed hosszú távon is helyesnek, hisz gondolod el, 40 évig fogsz majd dolgozni, az meg csak jó lehet, ha kapisgálod is a munkádat, meg hát igen, szeretni se lenne utolsó dolog...
2020. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!