Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen mennyire stressze...

Az egyetemen mennyire stresszes egy vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

Illetve mennyire foglalja le az embert?

Mennyi tételt kell kidolgozni és megtanulni?

Gondolom ez szaktól függ, de úgy általánosságban kérdezem.


2020. máj. 15. 12:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
98%
teljesen szakfüggő, orvosin belehalsz, egy médián elvagy, de sehol sem könnyű. Én pl gyógypedagógiát tanulok, elég sok minden van, de nem halok bele, csak stresszes
2020. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy általánosságban" nem lehet erre válaszolni. Tulajdonképpen még szakonként sem, mert az adott félévtől függ. Nekem most a távoktatás miatt sokkal kevésbé stresszes.
2020. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert egyrészt tervben van hogy egyetemre akarok menni, meg van egy ismerősöm aki valamilyen egészségügyet tanul és mondta hogy most pl alig van ideje másra annyit a tanulni való és hogy ez tényleg ilyen.

Meg volt valami ajánlott jegyes valami és 80-90 tételt kellett megtanulni de mondta ha nem sikerül akkor vizsgára meg kb 180-at kell.

Ez tényleg ilyen?

2020. máj. 15. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gimnazista vagy? Tudom, lehetetlennek tűnik akkor ez a mennyiség, de beleszoksz az egyetemen. :D

Orvosin van, hogy közel 300 tétel van. A vizsgaidőszak konkrétan a tanulásról szól, kis szünetek tartásával, szorgalmi időszakban van idő élni. De tárgyfüggő, hogy hány tétel kell az adott vizsgára: 30-50-90-200-290.

2020. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagyatam 3 évet a középiskola és egyetem között, elmentem dolgozni. Aztán amikor úgy döntöttem, hogy szeretnék tovább tanulni, akkor csinálnom kellett emelt matek érettségit (már a középre se emlékeztem), 2 hónap intenzív tanulással lett 60%, tehát úgy nagyjából ennyi idő alatt be lehet pótolni 4 év gimnáziumot. Az a tapasztalatom, hogy körülbelül ennyire nehéz egy vizsgaidőszak is. Ha szorgalmi időszakban is rendesen készülsz, akkor valamivel könnyebb, mert a megajánlott jegyek miatt nem kell vizsgázni, csak ehhez fegyelem kell, és egy kialakult, működő rutin/időbeosztás.
2020. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaidőszak kemény a legtöbb szakon. 6-7 hétig tart, és tényleg rengeteget kell tanulni. Nekem ilyenkor nem igazán van más programom. Reggel felkelek, 10 körül elkezdek tanulni, délben tartok 1-2 óra szünetet, majd este 6-7-ig folytatom. Vizsga előtti nap egész nap tanulok, nagyon rövid szünetekkel, éjjel is általában. (De hozzáteszem, hogy én szorgalmi időszakban is aktív vagyok nagyjából, aki csak vizsgaidőszak alatt tanul, annak nyilván többet kell ilyenkor.)


A tételek száma nem feltétlen jelenti azt, hogy nehezebb. Volt 50 tételes vizsgám, ami jobban megizzasztott, mint a 90 tételes. Az anyag minősége sem elhanyagolható szempont tehát. Illetve, nem minden tárgy fog érdekelni. Volt, amit szívből utáltam, azt nehezebb is volt tanulni.


Nagyon szakfüggő, hogy mi vár az emberre vizsgaidőszak alatt, de összességében sehol sem könnyű, szerintem.

2020. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (mérnöki szak) 3-4 vizsga van, múlt félévben egy volt, tételek nincsenek, tehát nem vészes, a szorgalmi időszak sokkal rosszabb, akkor van stressz és alig alszunk, határidők... A vizsga olyan, mint egy nagyobb témazáró a féléves anyagból a sok-sok kisdoga és házi után, csak pár új anyagrésszel kiegészítve, amit így már simán meg tudsz írni. (Ha eddig nem mással írattad a beadandóid.)
2020. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából néha egy utolsó kegyelem döfés a vizsgára való készülés.

Egész szorgalmi időszakban 80-90%os zh-kat írtam, kis naiv elsős, azt hittem enyém az élet, aztán kiderült, a zh csak aláírást ad, az aláírás meg arra jó, hogy elmehess vizsgázni. Vizsgán úgy húztak meg kétszer mint ahogy a macskát rakják ki sz-rni.

Nagy a nyomás és az egész éves teljesítmény néha megy a kukába ha adott időben nem megy az anyag. Ezért stresszes.

De ez csak egy példa, úgy nekem nem stresszesebb mint egy zh időszak mert legalább én osztom be, de nem séta galopp.

2020. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsészettudományi karon tanulok (nyelv), másodéves vagyok és én a szorgalmi időszakot eddig mindig nehezebbnek éreztem, mint a vizsgaidőszakot. Nekem nagyrészt szemináriumok vannak a szakomon, amiknél a félév alatti teljesítményünkre kapjuk a jegyet (pl. órai munka, beadandók, prezentációk, tesztek) és ezzel félév közben elég sok munka szokott lenni (főleg most, a koronás időszakban, rengeteget kellett tanulnom). Szóval nálam inkább a szorgalmi időszakra jellemző a “semmire nincs idő”, a vizsgaidőszak ahhoz képest lazább szokott lenni. Kevés vizsgám szokott lenni pl. a legtöbb eddig 5 volt egy vizsgaidőszakban és ezekre azért fel lehet készülni. Én szorgalmi időszakban nem szoktam a vizsgákkal foglalkozni, de bejárok az órákra, jegyzetelek stb., majd a vizsgaidőszakban állok neki tanulni és olvasni, eddig bejött. Nálunk nincsenek tételek, tulajdonképpen az egész félév anyagát kérik vissza a vizsgákon. Minimum 3 alkalom van egy tárgyból (persze, nem biztos, hogy mindre el tudsz menni), ami szerintem azért mindenkinek elég szokott lenni és teljesíthetőek a követelmények (50-60-70%-tól adnak 2est, de szerintem aki akarja az bármit össze tud hozni, csak tanulni kell). Egy-két tanár szeret megajánlott jegyeket is osztogatni pl. írat 2-3 zh-t félév közben amivel x százalék felett kiváltható a vizsga, és akkor annyival is könnyebb a vizsgaidőszak. A vizsgaidőszak rövidebb is. Szóval, ja, én a vizsgaidőszakot jobban viselem :) de ez teljesen szakfüggő, sőt az én szaktársaim sem feltétlenül értenének velem egyet ebben.
2020. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Haha, az utolsó vizsgaidőszak nehéz volt, de egyébként az első két félévben összesen négyszer vizsgáztam, mert sok tárgyból megajánlottat kaptam...


Közel sem büfészakra járok.

Most a távoktatás miatt csak három vizsgám lesz, abból kettő biztosan online.

2020. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!