Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki két nappali...

Van itt olyan aki két nappali tagozatos egyetemi képzést csinál párhuzamosan? Mennyire birható? Hogy tudja összeegyeztetni? Vagy arra nagyon kicsi az esély hogy fel tudja venni úgy az óráit hogy ne űtközzenek?

Figyelt kérdés

Idei év szepetemberében kezdem az ElTEN a szociológia BA-t. Arra gondoltam ha nem lesz annyira vészes akkor jövőre elkezdeném az ELTE Ájk-on a politológiàt is. Ez esetben két külön kar között kellene ingáznom, ami igaz nincs messze egymástól, de mégsem egy épület, amin már múlhat hogy összeegyeztethetővé tegyem.

Tapasztalatok? Esetleg külön ezzel a két szakkal?



2020. máj. 17. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én csak gondolkoztam rajta, hogy két szakot csinálok párhuzamosan (alap nappali + alap levelező, vagy alap nappali + mester levelező), de elvetettem az ötletet. Pont azért, mert nem láttam működőképesnek a kettőt. Egyrészt egy szak is elég sok időt és energiát igényel (nyilván ez szakfüggő is, hogy kinek mennyit és hogyan kell tanulnia, de nálunk pl. a szorgalmi időszakban pl. óráról órára kell készülnünk) , ami mellé nem biztos, hogy elfér még egy második. Másrészt pedig az órarend elég kötött, nem nagyon lehet variálni és akár még egy képzésen belül is lehetnek problémák pl. ütközések a tárgyak között. Nekem eddig mindig úgy jött ki, hogy hétfőtől péntekig óráim voltak. A levelező is ugyanúgy megkívánja a jelenlétet és a munkát, szóval azzal sem nyernék kimondottan sokat. Úgyhogy én így nem mertem bevállalni, két nappalit pedig pláne nem. Vannak olyan ismerőseim, akik megpróbálták és csinálták, de egy-két félév után abbahagyták, mert nem tudtak mindkét szakon teljesíteni és nagyon sok problémájuk adódott (pl. nem tudták felvenni a tárgyaikat, nem tudtak bejárni).
2020. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
én várnék vele. ki tudja mi lesz. és ha megint beüt egy járvány? Azért két szakot online csinálni elég húzós.
2020. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Szinte esélytelen, hogy ne legyen ütközésed. Legfeljebb 1-1 félévben lehet szerencséd. Az ismerőseim közül többen próbálták, de az egyik szakot végül passzívra kellett tenniük, és a vége az lett, hogy évente ingáztak ide-oda vagy feladták az egyiket. Egy ismerősöm volt, aki az egyik képzés végén kezdte el párhuzamosan a másikat, ő végigcsinálta. De necces.
2020. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a levelező szak sokkal megterhelőbb mentálisan, mintha bent ülnél órán és úgy értenéd meg. Ha meghallgatod élőben otthon már nem kell annyit elővenni. Nekem egyedül a statisztika jelentett mindig gondot.


Én két szakot viszek egyszerre, de külön kezdtem őket, az egyikkel egy (vagy másfél, még nem tudom) évvel később fogok végezni. Minden évben vannak óraütközéseim, 80% szeminárium, de az előadások tuti ütköznek (és ha jegymegajánlás van arról ugye lemaradok). Ha ilyesmi problémád van mindig írj az adott tanárnak, hogy te nem lógsz vagy alszol, hanem tényleg nem érsz rá.


Az egyik szakom anglisztika, a másik szociológia, utóbbin talán több az elmélet, idén szeptemberben kezdtem. Most vagyok másodéves angolon, két irodalmi előadásunk+ szemináriumunk is van, úgy szűk 40 tétel a két vizsga együtt, jelenleg nehéz helyzetben vagyok, de hál istennek gyorsan tanulok, meg szeretem is mindkét szakot. Legutóbb angolon pl. szociológiai szakirodalom alapján elemeztem egy könyvet/egy konceptust a könyvből és a tanárnak nagyon tetszett. Szóval ha mindkét szak azonos karon van, lehet ihletet, ötletet átvinni.


Most a távoktatás során ugye nem voltak óráim, rengeteg beadandó volt helyette, eléggé elfáradtam mentálisan. Angolon első és harmadik évben nagyon kevés óra van, simán befér hozzá még más. Csak ugye másodévtől minort kell választani, ami nekem a német. Jól tudok németül, de esküszöm, több baj van a minor szakkal, mint a két teljessel együtt :"D. Szóval ha nem lett volna távoktatás ebben a félében hétfőtől csütörtök estig fullban bent kellett volna lennem (reggeltől legalább este 6-ig szünet nélkül). Pénteken eddig egyszer volt órám, de abban a félévben viszont hétfőn meg nem volt. Szóval ha szeretsz tanulni és nem bánod, hogy szociális életed nem lesz az egyetemi órákon kívül, akkor vihető. Én például elég fanatikus, kutató személyiségű ember vagyok, nem igénylem, hogy órák között iszogassunk vagy bulizzunk. De nagyon nem mindegy, hogy milyen két szak. 22/L

2020. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is inkább iratkozz be gazdasági szakra szombati levelezőn. Nagyon jó szak a szociológia, de még jobb egy marketing szakkal együtt.
2020. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, nem könnyű elhelyezkedni szociológiával a szakmában, mert sokan végeznek. A politikatudományok sem annyira keresett szak. Ha mindenáron tanulnál mellette, akkor keress hozzá egy piac képesebb szakot, mint ahogy fentebb említették a gazdasági, illetve nyelvszakot vagy pedig próbálj gyakornoki munkát keresni a szociológiával, akár kevés pénzért vagy ingyen is, hogy legyen munkatapasztalatod és előnybe kerülj a többi szociológiai végzettségűvel szemben.
2020. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább az utolsó gyakorlati félévedben kezdj párhuzamos szakot. Az is igaz, hogy gazdaságival könnyebb lenne majd elhelyezkedned.
2020. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!