Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolónak szeretnék tanulni....

Ápolónak szeretnék tanulni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Több év után arra jöttem rá, hogy érdekel az egészségügy, és eltudnám képzelni magamat ezen a területen. Viszont már 26 éves vagyok, úgyhogy mindenképpen munka mellett levelezőn tudnék csak tanulni.


Ami a probléma, hogy ahhoz hogy rendes ápoló lehessek 3 évig kell tanulni. 2 év gyakorló ápolói tanfolyam + 1 éves ápolói.


Hogyan lehetne szerintetek a legjobban kivitelezni ezt?

Arra gondoltam, hogy suli mellett a kórházban dolgoznék mint segédápoló /ha jól tudom ehhez a pozícióhoz nem kell egészségügyi végzettség / viszont nem lehet vele olyan jól keresni.


A hozzám legközelebbi városban pl. a segédápolók csak közalkalmazotti bért kapnak, ami szerintem röhejes.. :/

Emellett hogyan éljen az ember 3 éven keresztül mire elvégzem a tanfolyamot... a tartalékaimat felélném stb..


Esetleg aki járt hasonló cipőben, megosztaná velem a tapasztalatait?

Köszönöm!



2020. máj. 17. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
OKJ helyett diplomás ápolónak tanulnék levelezőn. Mellette teljes állásban dolgoznék vhol. Nem feltétlenül kórházban.
2020. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd csinálni kevés pénzért akkor fogj bele. Kell hozzá érettségi is.


Én annak tanultam... Volna... De inkább otthagytam a sulit 11-be és elmentem estire érettségizni.

2020. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van érettségim. Próbálom átszervezni az életemet, egy dolog aggaszt csak, hogy 3 éves.. Na meg igen, sajnos nem fizetik meg.. :/
2020. máj. 18. 19:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az az idő akkor is ugyanúgy el fog telni, ha nem csinálsz semmit. Én most végzek mint ápoló és (a gyak ápolóval együtt) az 5. szakmám.
2020. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!