Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes könyvkötőnek tanulni?

Érdemes könyvkötőnek tanulni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2020. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Találnék vele munkát?
2020. máj. 19. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Nem.
2020. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én könyvkötő vagyok, de én se ebből élek. Jelenleg nincs szükség erre a szakmára sajnos...
2020. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ferike2003 válasza:
Amugy ezt hol kell tanulni?
2020. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

1. miért szeretnél könyvkötő lenni?

2. milyen bevételt leszel képes realizálni ezen a területen?

3. hobbiból is csinálod? érdekel?

4. van olyan ismerősöd aki ezzel foglalkozik, és pár kérdés ereléjéig tud segíteni?

2020. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
37%

Hamarabb a diplomamunkák beköttetésére van igény, de ez sem állandó jellegű, hanem időszakos elfoglaltság. De a nagyobb nyomdák, mint pl copyguru, ahol szintén vállalják dolgozatok bekötését, egyre inkább kiszorítják a független szakmabelieket.

Egyszer megkérdeztem egy könyvkötőt, hol tanulta a szakmát, azt mondta, nem állandó jelleggel, kb. 2-3 évente szerveznek képzést nagyobb könyvtárak, ő talán konkrétan az Országos Széchényi Könyvtárnál tanulta ki a szakmát. A képzésre való jelentkezés előfeltétele az érettségi bizonyítvány volt.

Mivel az általam megkérdezett személy már az idősebb korosztályhoz tartozott, fenntartom annak lehetőségét, hogy az általa megosztott információ már elévülhetett.

2020. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tambi3 ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

A könyvek csodálatos tárgyak ma is, akár csak Mátyás király idejében, és "minden meg vagyon írva" bennük. Ilyen csoda volt a lóvontatás, a gőzgép, a hajó-, fali-, majd a karóra, és még rengeteg dolog az emberiség történetében. Ezek már a múlté, és néhány évtized múlva a nyomatott (bekötött!) könyvnek is vége... Én, ősz "öregember" már hosszú évek óta csak e-book-ot olvasok. Ebben mégtöbb minden "vagyon megírva"...


Mégis azt tanácsolom, ha könyvkötő szeretnél lenni, akkor legyél az, a múzeumok, könyvtárak környékén tudakozódj, van ilyen OKJ képzés is. Arra készülj fel, hogy az elhelyezkedés "kihalásos" alapon történik, és egyre nehezebb lesz.


Én rajongtam az elektronikáért, így lettem elektroműszerész, szakoktató, majd repülőgép-műszerész, majd műszer-automatika technikus, híradástechnika szakra jártam a Kandón, és csak ezt követően lettem repülőgéptervező és pilóta... Ezek a szakmák gyakorlatilag "kikoptak" alólam, így negyvenkét évesen következett a Pénzügyi- és Számviteli Főiskola beruházási szakon, most viszont saját cégem van, ami acélszerkezet gyártással és csarnoképítéssel foglalkozik...


Mára az elektronikából "csupán" hobbi lett, viszont komolyabb műszerparkkal rendelkezem, mint sok egykori nagyüzem fejlesztési főosztálya. "Fussa" a csarnoképítésből...


Azért írtam le, hogy valami hasonlóra készülj fel, mert a könyvkötésből nehezen fogod a családodat eltartani, egész életedben tanulhatsz. Minket "korbáccsal" hajtottak az egyetemekre, fizetést adtak, meg tanulmányi szabadságot, ingyenes oktatást és jegyzetet... Úgy tudom, ezekért ma nem neked fizetnek, hanem tőled kérnek pénzt...


Bárhogy döntesz is, tanulmányaidhoz, munkádhoz őszintén sok sikert kívánok, hozzám hasonlóan legyél olyan szerencsés, hogy mindég abból kelljen megélned, amit szeretsz csinálni!

2020. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!