Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak mit takar? Melyike...

Melyik szak mit takar? Melyiket éri meg jobban elvégezni? (BME)

Figyelt kérdés

Az alábbi 2 szak közt vacilálok:

-logisztikai mérnök

-ellátásilánc menedzsment


Mi a 2 közt a különbség?Melyiket éri meg jobban elvégezni?Elhelyezkedési lehetőség?



Olvasgattam itt a gyk.-n és egy személy azt írta egy kerdésnél hozzászólásba,hogy a logisztikai mérnök már nagyon sok van az országba,nincs rá mar szükség,máshol meg azt lehet olvasni hogy milyen nagy hiany van logisztikai mérnökökből,ez az egyik leggyorsabban fejlődő ágazat.(A felvi.hu szerint évente kb.50-60 msc diplomás végez,ezért is gondolnám,hogy hiányszakma)



2020. ápr. 20. 22:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Egyiket se
2020. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
büfészaknak tartom mindkettőt, érdemesebb inkább egy normális mérnökit csinálni, például gépészmérnökit.
2020. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tenyleg nem tudom miért gondoljátok büfészaknak.Ahogy néztem a BME-n a logisztikai mérnök képzés elég magas színvonalú,ha megnézed az órarendjét sok matek,fizika és mernöki óra van.És álláshirdetés is nagyon sok van.

A kifejezés,mint büfészak eleve nem tetszik.Mi alapon döntik/döntöd #2 ezt el?Nem hinném hogy egy msc diplomás log.mérnök,aki 5 évig tanult műszaki,logisztikai dolgokat a Mekiben fog kikötni.

2020. ápr. 23. 08:41
 4/5 A kérdező kommentje:

Plusz #1 ez egyszerű asszociáció,vagy 1.vagy 2.Olyat nem kérdeztem hogy egyik sem,vagy mindkettő.


Szívesen várom még olyanok válaszát akiknek van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban.

2020. ápr. 23. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:
ahh utálom az ilyen hülye válaszokat. én logisztikai mérnökire szavaznék, többek közt mert én is oda jelentkeztem és rengeteg helyen írták meg mondták hogy nagyon keresett szakma. Meg ugye nem túl szűk tehát annyi fajtaféle melóban el lehet helyezkedni vele hogy csak na. Nem mindenki akar tudományos építész vagy villamosmérnök lenni, nem csak azok a normális szakmák amiket nehéz megtanulni. Menedzsmentet én azért nem tanulnék mert elsősorban érteni akarok ahhoz amit aztán menedzselni szeretnék, és szerintem logisztikával is lehetsz később logisztikai/ellátási lánc menedzser vagy akármi. Bár megmondom őszintén én nem is néztem utána hogy menedzsmenten miket tanítanak, úgyhogy ennek fényében nézd a válaszom 😃
2020. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!