Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van reális esély, hogy felvegy...

Betmenvées kérdése:

Van reális esély, hogy felvegyenek az ELTE Bolyai szakkollégiumába elsőévesként?

Figyelt kérdés
Kb. 220%-os érettségi átlagom lesz, határontúli vagyok. Fizika alapszakra jelentkezek, romániai versenyeredményeim vannak fizikából és matekból.

2020. máj. 21. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

"Kb. 220%-os érettségi átlagom lesz"

Ez alatt mit értesz? román vagy magyar érettségi? egyáltalán hogy lehet 100 fölött kapni?



"Fizika alapszakra jelentkezek, romániai versenyeredményeim vannak fizikából és matekból." Milyen versenyeredmények? Románia jelentősen jobb gimiben fizikából mint Mo, bár ez gondolom feltűnt :D Ha ilyen top 10-15ben voltál akkor szerintem simán felvesznek.

2020. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A jelentkezők többsége és így nyilván a felvettek többsége is elsőéves. Viszont nem könnyű bekerülni, ahhoz tényleg elég komoly versenyeredmények kellenek.
2020. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
hát nemtom nekem elég sok ismerősöm felvették oda :D
2020. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tudom, de egy emelt érettségi 20% plusznak minősül. Romániai érettségit teszek le matekból és fizikából, mindkettő várhatóan hibátlan vagy közel hibátlan lesz. A román mateket elfogadják Magyarországon emelt szintű érettséginek, mert elég sok benne az analízis, meg csoportelméletet is tartalmaz. Emeltezni fizikából nem akartam kimenni, mert nem gondoltam, hogy számíthat a kollégiumnál (a jelenlegi helyzetben pedig még bonyolultabb lett volna). Az első eltalálta, top 10-15-ben voltam az utóbbi két-három évben fizikából, és szerintem is erősebb a romániai mezőny (már csak azért is, mert kb. kétszer annyi diák van).
2020. máj. 21. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ebben az esetben nem csak esélyed van, de elég jó esélyed is van. Szerintem amúgy

a legjobb hely Magyarországon (én első 5 körül voltam Magyarországon, de megszöktem Cambridgebe).

Egy emailt mindenképp küldenék a helyedben, hogy mindent kritériumnak megfelelsz-e, mert néha elég makacsok tudnak lenni a szabályokban.


Mindenesetre nagyon sok sikert kívánok, és majd írd le h felvettek-e!


Amúgy fizikának melyik része érdekel legjobban?

2020. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jelenleg nincs túl sok rálátásom a modern fizikára, de kvantumelméletet tanultam, jelenleg nagyon érdekel a fizikai kémia, molekulafizika.
2020. máj. 21. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira senki nem makacs, hogy ne vegyenek föl, mert nincs magyarországi emelt érettségid :)

(Pláne a mostani rémtörténetek mellett a határőrökkel: [link] )


Nagyobb kérdés sajnos az, hogy egyáltalán megnyithatnak-e a kollégiumok rendesen ősszel... :(

2020. jún. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!