Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 19 éves vagyok, jövőre érettsé...

19 éves vagyok, jövőre érettségizem, még sincs tervem, hogy mit csináljak gimi után?

Figyelt kérdés
Ti hogy hoztátok meg a nagy döntést? Nekem mit tanácsolnátok?
2020. máj. 22. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem vagy biztos benne akkor ne menj olyan szakra ami nagyon szakosodott hanem olyanra amivel utána sok mindent lehet csinálni.
2020. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tantárgyak érdekelnek?

Mivel szeretnél szívesen foglalkozni? (Emberekkel álatokkal gépekkel stb?) Ilyen kérdéseket gondolj végig aztán ezek alapján dönts :)

2020. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hoztam meg a döntést, hogy miket szeretek. Pl. szeretem a programozást és a matekot, így a programtervező informatikus mellett döntöttem.


Gondolkodj el, hogy miket szeretsz és úgy választani. Próbáld meg átnézni a felvin és okj-s oldalakon lévő szakmákat, ha abszolút nincs ötleted, hogy miket szeretsz vagy túl szerteágazó az érdeklődési köröd.

2020. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok nyíltnapra elmentem, nézegettem egy csomó szakot a felvin, aztán az adott egyetemeken a tárgytematikákat, hogy miket tanulnék legszívesebben. Gondolkodj azon, hogy milyen tárgyakat szeretsz, mik mennek jól.

Végül én az ELTE-IK mellett döntöttem két éve, nem bántam meg:)

2020. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
78%
Ne izguld túl, később is módosíthatsz még pályát. Nekem alig van olyan ismerősöm aki a saját eredeti szakmájában dolgozna. Én agrár területen végeztem, aztán egy biztosítónál kezdtem el dolgozni, végül HR területen kötöttem ki. :) Amikor dolgozol már ideje, akkor fogsz rájönni mihez értesz, mi megy jól igazán. Ritka aki ilyen fiatalon rögtön megtalálja a hivatását, és egyébként sem árt ha több lábon állsz. :)
2020. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondold végig mihez ertelsz és mihez nem

Mi ad kihívást és mi nem

Mi az amit szeretsz csinálni és mi az amit nem

Hol tudsz majd elhelyezkedni

Miből teszel emeletet

Mit válassz hogy később ne bánd meg

Mi lenne az alom munka számodra

Mennyit keresnél vele


Én pl fizikus akartam lenni és most is az akarok lenni csak egy évet halasztok mert nem vettek fel egyetemre és újra írom a fizikát matekot

én emelt fizikaztam

Hogy mi vett ra hogy ilyen pályára lépjek holott nem voltam soha realos ?!

Hat első sorban fizikából nem voltam rossz ilyen 4 es körüli tanuló habár matekbol nem voltam fényes

Egyszer csak olvastam egy cikket Stephen Hawkingrol és elkezdett egyre jobban érdekelni a dolog

A fizikatanarom is jó tanár volt peldakepemme váltak

A tanárom egyszer leultetett és elbeszélgettünk hogy mik a terveim támogatott és könyveket is kaptam tőle amikből ő tanult annak idején :)

Hat nem voltam matek zseni és nem is szeretem különösképp ilyen 3 as tanuló voltam de nekem ez ad kihívást kicsit mazohista de ez van xdd

Jól rajzoltam/(Jol rajzolok most is ) alt Iskban nagyon szerettem de gimiben egy pocsék tanár tanított és

Inkább másban gondolkodtam

Továbbra is fizikus akarok lenni

És max egy okj grafikust is vállalok ha egyszer le diplomáztam

Így mindkettőről lenne képesítésem :)

Te is tálald meg hogy téged mi az ami érdekel

2020. aug. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Illetve menj el edukacios kiállításokra nyílt napokra ismerkedj meg mindenféle szakterületet

Érdeklődj és informálodj másoktól :)

2020. aug. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!