Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy fejlesztő- és...

Mit csinál egy fejlesztő- és gyógypedagógus?

Figyelt kérdés
Milyen végzetség kell hozzá? Ez az a szakma ami gyerekeknek fejlesztő tornát csinál? Ha nem akkor melyik az a szakma? Egészségügyi gimit kell hozzá végezni vagy valamilyen torna sulit vagy tökmindegy, mert csak a fősuli számít? És menyit keres egy ilyen pedagógus?

2020. máj. 24. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a fejlesztő pedagógus és a gyógypedagógus külön szakma.

egyetemi képzésben tanulható mind a kettő, ill. gyógypedagógiai asszisztensnek lehet tanulni OKJ képzésben is.

a fejlesztő ped. képzés fele annyi idős, mint a gyógypedagógiai, ebből is látszik, hogy a gyógypedagógus kompetenciája bővebb.

a gyógypedagógián belül 8 szakirány közül választhatsz, célja elsősorban a fogyatékossággal élő gyermekek nevelése, oktatása, ellátása.

magánban jól lehet vele keresni, közalkalmazottként pedagógus minimálbér (nagyon alacsony). a felvi.hu-n részletesebben utána tudsz nézni.

2020. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz. És a fejlesztő pedagógus mit csinál

Kicsi gyerekeknek ilyen segítség pl a kuszáshoz meg ilyesmi tornát vagy mit?

2020. jún. 15. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem. fejlesztő pedagógus a tanulási problémákkal küzdő gyermekeknek segít, oviban, iskolában, korrepetelás szerűen.

te valamilyen mozgásfejlesztő szakmára gondolsz, ami szerintem leginkább egyetemre épülő szakirányú továbbképzés keretei közt tanulható, ill. fizetős tanfolyamokon, de biztosan kell hozzá előzetes tudás, pl. pedagógus, gyógytornász, stb. ezekkel tudsz elindulni, és gyermek-mozgásfejlesztésre szakosodni.

2020. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen valami ijesmire gondoltam csak nem tudtam hogy mi a neve. Köszi választ
2020. jún. 17. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!