Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet megírni egy...

Hogyan lehet megírni egy emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Ott vannak az esszék például, valaki azt mondta, hogy neki 2 év gyakorlás kellett egy töri emelt esszé megírásához. Ahogy elnézem a feladatokat valamelyikhez "csak" józan paraszti ész kell, de én alig tudok összeszedni 1-2 pontot. Nekem iszonyat nehéz és el se tudom képzelni, hogy mások hogyan írjak meg négyesre, ötösre. Nekem nagyon kellene egy emelt az egyetemhez, de elképzelhetetlennek tartom, hogy sikerülne akár kettesre bármilyen tárgyból egy emelt.

Valami tipp, akinek sikerült vért izzadva? Mert én biztosan azt fogok, hiszen nem vagyok olyan szerencsés, hogy csak úgy megírjam 0 tanulással.



2020. máj. 24. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 0 tanulással kell. Nézd meg, hogy mire adnak pomtot, gyakorolj, ítj meg minnél többet. Akár úgy is, hogy a feladat elolvasása után elolvasod az adott témát a könyvből is. Idővel úgyis belejösz. A kishituseget pedig nagyon gyorsan felejtsd el, sehova nem vezet
2020. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első nagyon jól mondja, ha tanulsz és gyakorlat, akkor menni fog. Enélkül viszont tényleg esélyed sincs. (én matek és fizika emeltet tettem, mindkettő nagyon jól sikerült, mert többet tanultam rá, mint 0)
2020. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell készülni, de sok ismerősöm is azt mondta, hogy nem tanultak rá semmit és úgy lett ötös nekik.
2020. máj. 25. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

és akkor úgy látod, hogy csak ez a két út van: a széttanulom-magam típus és a szhart-se-tanulok típus?

ugyan már...

2020. máj. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jó ötleteket mond.

Hármas ha azt mondják, hogy nem tanultak semmit akkor hazudnak. Minden évben vannak akik ezzel fényezik magukat. Jó sokan is. Ezt viszont nem szabad elhinni, mert az én osztálytársaim elhitték és idén bele buktak az érettségibe. Pedig csak középszintről volt szó.

2020. máj. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van olyan, akinek tényleg nem kell semmit tanulni, viszont ők is tanulnak általában.. Az érettségi mindenki első nagy megmérettetése, amit kevés 18 éves tud félvállról venni. Lényeg a lényeg, nekem sem ment volna jól tanulás nélkül, úgyhogy ajánlom neked is, hogy nézd át az anyagot. Nem kell belegebedni, de nem is 0 tanulással nekimenni az érettséginek.
2020. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Esszét írni tényleg nehéz elvileg,osztálytársam is másfél évet készült a tanárral,és így érettségi előtt,februárban kiderült,hogy nem tud esszét írni,pedig folyamatosan iratta vele,mert láttuk.

A tanulással meg annyit,hogy biztos tanultak. Én is másfél évet szántam másik tárgyra,hogy emelt szinten felkészüljek,tanár is segített,most meg itt ülök,és imádkozok,hogy ne bukjak meg,ha pedig ez pipa,akkor,hogy min 45% meg legyen. Időben kell elkezdeni,tehát ha te is már biztos vagy benne,hogy töri emelt,akkor már nyomtathatod is a követelményt,hogy mi az amit kérhetnek,meg az anyagokat tanulni,ismételni,esetleg szóbelis könyvet beszerezni,mert annak az anyaga is kellhet. De ez főleg akkor fog menni,ha érdekel is amit tanulsz,és úgy még jobban fog rögzülni.

2020. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Történelem esszénel meg kell nézni a szövegalkotás szempontjait és az alapján tudod helyesen megírni. Először töltsd ki az érettségiben található esszék egy részét tankönyv segítségével. A tankönyv eleget tesz ennek, nem kell mást használnod ezen kívül, nem kell ezer könyvet vásárolni, mert ez a követelmény, így minden benne van. Tegyük fel: érettségi feladatok bármelyikéből kiválasztasz egy esszét, felcsapod az atlaszt, ahol kell, elkezded írni a pontozás szerint (a feladatlapon rajta van). Ha nem tudsz valamelyik forráshoz írni megállapítást, vagy nem tudsz fejből mondani egy oda kapcsolódó eseményt, akkor kinyitod a könyvedet és kimásolod. Ezzel a módszerrel első alkalommal rá fogsz jönni, hogy az esszéírás a legkönnyebb dolog, ha van elég ismereted. És itt jön a lényeg. Azt ajánlom, nyáron egyik nap nyisd ki a 9.-es tankönyvet, és olvasd el. Ne hagyj ki semmit, mert különben elveszted a fonalat. Alapból úgy épül fel a könyv, hogy visszakanyarodik az előző anyagokhoz, így akaratlanul is ismételsz. Fogsz egy füzetet/lapokat, bármit, amire jegyzetelhetsz, vázlatolhatsz, és leírod a lényeget. Évszámokat, esemenyeket kiemeled a jegyzeten is, a többit csak vázlatként írod. Minden leckét átismételsz annyiszor, amennyitől úgy érzed, hogy nem felejted el egy hamar, majd, ha ez sikerül, akkor kezdesz neki a következő leckének. A témakör végén megpróbálsz a témához kapcsolódó érettségi feladatokból teszteket megoldani közép és emelt szinten is. Esszéket is így tudod kimaxolni a fentebb említett módszerrel. Értelemszerűen minden könyvben így haladsz, amit már tanultál. Ha nem értesz egy eseményt, összefüggést, akkor próbáld meg megerteni egy videóval vagy bármi kiegeszítéssel, ez meg is könnyíti kesőbb a dolgodat, mert kb. el sem tudod felejteni. Ezzel elsajátítod a könyv felépítését, és könnyebben tudod megtalálni az egyes témákat (mivel össze vissza van akár két tankönyben is az egy témához kapcsolódó tudnivaló, sz szerint halászgatni kell őket), amit az érettségi követelménye is kér (OH-n fenn van)

Azért jó még nyáron nekifutni, mért sokkal egyszerűbb és kevesebb ídőbe fog kerülni az erettségi előtti ismétlés.

2020. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!