Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány százalékosra kell megírni...

Hány százalékosra kell megírni az emelt kémia és biológia érettségit ahhoz, hogy felvegyenek az orvosira?

Figyelt kérdés

Az idei ponthatár 436 pont volt, fizetősön 448, nekem lehet már nem is maradtak ingyenes féléveim (már jártam felsőoktatásba), de a pontkalkulátornál nem tudtam kiválasztani a biológiát és a kémiát. Hány százalékosra kell megírjam őket, hogy a 448 pont összejöjjön? Az év végi eredményeket duplázásnál figyelmen kívül lehet hagyni ha jól tudom (de lehet nem).


köszi!


2018. aug. 23. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Számold ki bakker.

Mi olyan nehéz ezen? Elolvasod a pontszámítást, előveszel egy papírt és kiszámolod.

2018. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi olyan 425-430 körüli a vidékieknél(DOTE,POTE, SZTE), Pesten a SOTE jóval magasabb (idén 441 volt).

Azaz ha pl. duplázással mész, akkor ha 80%-al számolunk, és hozzáadjuk a 100 pontot az emeltekért, az 420. Így számolj.

2018. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
448 pont duplázással pl. két 87%-os emelt. (vagy mondjuk egy 80 és egy 94%-os)
2018. aug. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszi, ez eleg nagy kihivasnak hangzik azert, mindenkit akit flevesznek orvosira ilyen magas emelt eredmenyekkel kerulnek be?
2018. aug. 24. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Fönntebb írtam, hogy idén mennyi volt a ponthatár. Igen, ennyit el kell érni, különben államira nem kerülhetsz be.
2018. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen látom, 441 pont volt az állami, de nekem az is lehet, hogy nem is maradt állami félévem (majd utánajárok term.), de azt néztem, hogy a fizetősre a ponthatár 460(!) pont. wtf? két 90%-os emelt felett kéne hozzá írni.
2018. aug. 24. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, úgy látszik sokan, magas pontszámmal jelentkeztek oda. Így felnyomták. Azt ugye tudod, hogy másfél millió félévente?


Az Ügyfélkapun nézdd meg a féléveidet a FIR-ben.

2018. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom, Ügyfélkapu regisztrációm szerintem jó ideje nincsen már. De valami nem stimmel, mert néztem ilyne állatorvosi szakra is 430 és költségesen 466 pont a határ.


Lehet, hogy nem a duplázással kéne számítsam, hanem a sima módszerrel, viszonylag jó jegyeim voltak középiskolában, csak az a baj, hogy az orvosira, ugye emelt kémia és biosz kell, a rendszer meg akkor dupláz automatikusan ha nekem kedvezőbb.


Rég volt már ez, és meg vagyok kicsit kavarodva a pontszámítást illetően, csak nem tudom elhinni, hogy ahhoz hogy felvegyenek mindenképp két 90% körüli emeltet kéne írjak.

2018. aug. 24. 13:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem is 90%, de jóval 80 fölött. Sajnos ez van.
2018. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a felvis kalkulátor, próbáld ki. Pötyögd be a középiskolai jegyeidet, meg tippelj az emeltjidre, és meglátod hány pontod jön ki.


[link]

2018. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!