Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehetséges 2 emelt...

VampireDiaries9797 kérdése:

Mennyire lehetséges 2 emelt szintű érettségit (töri, angol) 90-95%-ra megírni?

Figyelt kérdés
Jogra szeretnék menni, ahol 472 az állami ponthatára és egyszerűen esélytelennek látom összegyűjteni. Alapvetően nagyon sokat tanulok, a jegyeim is jók, de el nem tudom képzelni, hogy olyan jó érettségit írjak a bemagolt tudásommal. Főleg az angollal van a probléma, mert a nyelvtani része megy, de a magnót nem értem és a szövegértéses feladat is nehezen megy.

2016. márc. 5. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen nem értem az ilyen kérdéseket. Mégis milyen választ vársz? Százalékban adjuk meg az esélyt? Illetve van más választásod, mint hogy készülsz, és a lehető legjobban megírod az érettségit?
2016. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy 460 a ponthatár, ha ez megnyugtat
2016. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Figyelj, a jog és társai azok a szakok, ahová gyakorlatilag duplázással lehet bejutni, mert ha kitűnő is vagy, az érettségi átlagod és a két emelted nagy eséllyel nem lesz 90 körül, mert az bazira embertelen. Ha duplázol, még az is embertelen, tehát nem sok ember képes rá, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag ha eléred az állami ponthatárt, felvesznek. Az 2 db 90%-os emeltet jelent. Gyakorlat teszi a mestert. Csináld, töltögesd őket, gondolkodj, próbálgasd. Majd ha minden 95-100% közt lesz, biztos lehetsz benne, hogy menni fog az ihazin is. És még valami. A szóbelit ne felejtsd el, az szinte mindig könnyebb mint az írásbeli, fel fogja húzni. Mármint úgy értem te bizos tudsz beszélni, ha jogra mennél... Sok sikert!
2016. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valahogy sejtettem, hogy az elérhetetlen kategóriába tartozik és azért kérdeztem, mert nagyon megosztóak a tanáraim meg a családom között a vélemények és nem tudom kiknek higgyek.... De nem hajtom magam feleslegesen, akkor elmegyek fizetősre, aztán lesz valami :)
2016. márc. 17. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!