Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni, ha...

Hová menjek továbbtanulni, ha kutató szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Inkább kutató-fejlszető-feltaláló a pontos megnevezés.

Kreatív személynek tartom magam, szabadidőmben szeretek sci-fi történeteket írni, vagy csak random irreális "kütyüket", mutáns lényeket képzeletben megalkotni. Sajnos itt vége is a sztorinak, fogalmam sincs a használati tárgyak, technológiák felépítéséről, működéséről, de szerintem 17 évesen még pótolható ez a tudás...

Annyira a gépészet nem érdekel, inkább a természet-technológia kapcsolat, pl hogyan lehetne szintetikus húst előállítani.

Mindenképp valami mérnöki szakon gondolkodom, ahol lehet infót, biológiát és fizikát tanulni, meg persze elindulhatok onnan a kutató-feltaláló vonal irányába, még lehetőleg egyetem alatt.



2020. máj. 25. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

BME biomérnöki kar....


[link]


[link] oktatas/alapkepzes/szakok_bsc/biomernoki_bsc/

2020. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Agrár: élelmiszermérnök, agrármérnök (majd specializálódsz)

Műszaki: anyagmérnök, biomérnök, környezetmérnök, molekuláris bionika mérnök, vegyészmérnök

Orvos és egészségtudomány: gyógyszerész

Természettudomány: biotechnológus, molekuláris biológus


Itt mindegyikben át fogod értékelni, hogy tényleg szereted-e a fizikát, biológiát (és a kémiát, főleg azt)... Viszont mindegyik olyan természettudományos alapot ad, amivel kutató lehetsz. Sőt, vannak laborjaik, saját kutatásaik, amikbe már hallgatóként bekapcsolódhatsz, ha komoly az érdeklődésed.

2020. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Fizikusnak😊
2020. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fizika a legkirályabb szak a világon:)
2020. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! A budapesti bionika lesz szerintem a megfelelő. :)
2020. júl. 6. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Egy jó tanács szerintem ,ha teheted külföldre menj tovább tanulni,mert itt Magyarországon nincs annyi lehetőség mint például Amerikában.

Komolyan mondom a legtöbb tudos itt Magyarországon el tud helyezkedni,de nem a diplomájának megfelelő szakirányon,de ha kimész Amerikába vagy hasolo helyekre akkor van esélyed.

Meterologus ismerösöm kettős álampolgár ,magyar,amerikai,és mondtam neki a helyében amerikában probálnák szerencsét mert Magyarországon kevés az esély ,de Amerikában rengetek.

Sok sikert kívánok neked.:)

2020. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, bár nincs (még) tervben a távolra való kiköltözés (pláne nem Amerikába). Egyszer szeretnék Magyarországon szerencsét próbálni. :)
2020. júl. 6. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!