Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi IStván Egyetemen...

Széchenyi IStván Egyetemen mennyire színvonalas a közekedésmérnök szak oktatása?

Figyelt kérdés

Nézegettem az új tantervet, de nekem inkább ügyintézőnek tűnik, mintsem mérnöknek. A kötelező tárgyak között is inkább elméleti tárgyak vannak javarészt. Nincs modellezés, programozás se. Elektrotechnika, Hőáram, gépek üzemtana úgyszint. Választható tárgyak között meg ilyen okos kézírás(?) meg önarculat, környezetelemzés. Ezeket nem tudom hová tenni. Annak ellenére, hogy a honlapon arra hivatkoznak, hogy széleskörű műszaki ismereteket ad én nem ezt látom. Illetve azt is írják, hogy speditőr, szállítmányozó, logiszitikai cégeknél is el lehet helyezkedni ezzel a diplomával, de én csak Máv, Bkv, önkormányzatoknál láttam állásajánlatokat, olyan pozíciókkal amiket középfokú végzettséggel is be lehet tölteni.


Ha valaki odajár tudna nekem írni valamit erről?



2020. máj. 27. 14:37
 1/2 anonim válasza:
Hát az biztos, hogy sok hülyeséget raktak be és pár hasznos dolgot kivettek, de pl szétválasztottak több közlekedési szakmai tárgyat is, amivel viszont pont a közlekedési tanulmányokra fektetnek hangsúlyt.
2020. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az előző válaszoló vagyok, csak azt lehagytam, hogy tulajdonképpen hol is akarsz dolgozni? Inkább a könnyű mérnöki titulus megszerzése a célod, vagy ténylegesen a közlekedésmérnökség?

Amúgy nem csak MÁVnál vagy BKVnál van munkalehetőség. Először is attól függ, hogy "vasutas" vagy "közutas" vagy "hajós" vagy "repülős" vagy.

Nem azt mondom, hogy Dunát lehet rekeszteni az állásajánlatokkal, de azért van választási lehetőség.

2020. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!