Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van helyem a jogi...

Szerintetek van helyem a jogi karon, ha csak 380 pontot sikerült szereznem az érettségin?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a kérdésem nem arra irányulna hogy bejutok-e az általam megjelölt egyetem jogász szakára, mivel az előző évek ponthatárai alapján az önköltséges képzésre nagy valószínűséggel be fogok jutni. Inkább az érdekelne, hogy egy ilyen, viszonylag rossz eredménnyel érdemes lenne-e odamennem, lévén hogy a jogi kar ezen szaka az ország egyik legnehezebb egyetemi képzései közé tartozik. Éppen ezért vagyok egészen bizonytalan a képességeimet illetően :/ Nagyon szégyellem magamat, ugyanis a középiskolás éveim alatt végig sikerült tartanom a négy egész feletti átlagot egy viszonylag nívósabb kéttannyelvű gimnáziumban, az érettségimet ennek ellenére nagyon elrontottam :( Azt talán érdemes hozzátennem, hogy ezt az eredményt egy emelt érettségivel értem el. Az egyik legfőbb probléma talán az volt, hogy az idegennyelvű történelem érettségimet sikerült nagyon eltolnom, csupán 74%-ot írtam. De akkor most visszatérnék az eredeti kérdésemhez: érdemes megpróbálkoznom a jogi karral, vagy ez a tudás oda kevés lesz?

Lehet hogy butának tűnhet a kérdésem, mivel az érettségi eredményem nem feltétlenül ad teljes képet a tudásomról, de talán jó kiindulópont a képességeim felméréséhez.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

19/L



2020. máj. 28. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Igen, én is jogra készülök. 434 pontom lett. 😊
2020. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor én nagyon elbújhatok mögötted :D Gratulálok, azért ez egyáltalán nem rossz eredmény, sőőt🙂
2020. jún. 2. 16:47
 13/16 anonim válasza:
61%

Szia!

Én is idegennyelvű emelt törit írtam és ha ez vigasztal, én a 70%-ot sem értem el rajta. Sokkal nehezebb volt mint a magyar nyelvű, főleg az esszék. Szerintem legyél büszke erre a 74%-ra.

2020. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%
Arról én is hallottam, hogy nehéz volt, főleg az esszék ! Szerintem 60% felett már egy jó eredmény, gratulálok ! ☺️ Hova jelentkeztél egyébként ?
2020. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, már egy kicsit megbántam hogy a törit írtam idegen nyelven, szerintem is sokkal nehezebb volt mint a magyar nyelven érettségizôknek :/ Én egyébként Pécsre és Gyôrbe jelentkeztem, de idén akkora túljelentkezés van jogon, hogy ôszintén aggódom, még úgy is, hogy tavaly önköltséges képzésen majdnem minden vidéki egyetemen minimum pontszámmal is be lehetett jutni. Hát majd meglátjuk, még reménykedem :) Te hova jelentkeztél? :)
2020. júl. 3. 07:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Én Pázmányra, de én is csak a fizetősre látok esélyt. Szurkolok mindnekinek !
2020. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!