Az első két OKJ ingyenes?

Figyelt kérdés

Régebben azt olvastam, hogy elvileg az első két OKJ szakma, képzés, bizonyítvány ingyenesen elvégezhető és megszerezhető. Ez még mindig így van?

Én érettségi után egy vállalkozási és bérügyintéző szakot végeztem el, ugyanott ahol középiskolába jártam.

Most szeretnék elvégezni egy állatorvos asszisztens szakmát, de egyelőre nem tudom milyen lehetőségek vannak. Minden hirdetésnél látom kiírva a képzés árát, de jelenleg nem tudom, hogy mivel az lenne a második szakmám, az még ingyenes e, vagy minden esetben fizetős?

Köszönöm előre is.


2020. máj. 28. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem minden OKJ ingyenes (az állatorvosi asszisztens sajnos sehol sem az tudtommal, tavaly én is néztem). A képzési intézmények eldönthetik, hogy elindítják-e állami támogatással vagy sem. Érdemes az intézmények honlapján nézelődni, ahol indítanak ilyen OKJ-t.
2020. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!